ניוזים חמיםחדשות

לאחר שלושה שבועות של עבודה רצופה: מתנדבי זק"א מדרום אפריקה הגיעו לסייע במלאכת הקודש בעוטף עזה

לא נחים לרגע: משלחת של מתנדבי זק"א מהיחידה הבינלאומית בדרום אפריקה הגיעו לסייע בהמשך מלאכת הקודש בעוטף עזה • בימים אלה ממשיכים המתנדבים בניקוי הזירות הקשות ובאיתור ממצאים נוספים ולהביאן לקבורה

משלחת של בכירי ארגון זק"א יצאו הבוקר (שני) לנתב"ג בכדי לקבל את מתנדבי זק"א מדרום אפריקה שהגיעו במשלחת מיוחדת בכדי לסייע במלאכה הקשה בעוטף עזה ובהמשך חיפוש וניקוי ממצאי הקדושים שנרצחו ביום שמחת תורה האחרון בידי מרצחים נתעבים.

מזה למעלה משלושה שבועות שמתנדבי זק"א פועלים ללא הפסקה ביישובי וקיבוצי עוטף עזה בכדי לפנות את מאות הגופות בצורה מכובדת ולהביאן לקבורה. מאז סוף השבוע האחרון חזרו מאות המתנדבים לזירות הקשות בכדי לנקות את הבתים והזירות השונות ולהמשיך בחיפוש הממצאים שטרם אותרו.

מי שהגיע הבוקר לסייע במשימה הלאומית היו משלחת של מתנדבי זק"א מדרום אפריקה המשויכים ליחידת זק"א הבינלאומית, מתוך מטרה להצטרף לצוותים בעוטף עזה ולהמשיך לסייע במלאכה הקשה.

כיום ישנם עשרות שעוד מוגדרים כנעדרים, ומסיבה זו ממשיכים מאות מתנדבי זק"א במלאכה הקשה בכדי לאתר כמה שיותר ממצאים ולהביא אותם למכון הזיהוי. מעבר לכך, המתנדבים חוזרים לבתי הנרצחים בכדי לנקות אותם משאר הממצאים ולהביאן לקבורה.

מנכ"ל זק"א, דובי ויסנשטרן הודה למתנדבי זק"א מדרום אפריקה שהגיעו לסייע במלאכה הקשה ואמר כי, "אני מתרגש לראות את ההירתמות הכה משמעותית הזו של המוני המתנדבים מכל רחבי העולם. לצערי אנחנו נמצאים בשעה קשה מאוד, אך דווקא מתוך הקושי אנו מגלים את עוצמות הנפש של המתנדבים אשר מוסרים את נפשם למען כבוד המתים והחיים".

ראש אגף המתנדבים, חיים וינגרטן אמר כי, "ההירתמות של מאות מתנדבי זק"א ראויה לשבח. מאז הטבח הנורא אנו מגלים את העוצמות הכבירות שלהם ואנו עומדים משתאים. אני למתנדבים מדרום אפריקה שהגיעו לסייע למשימה הקדושה. כבר מחר יגיעו לכאן משלחות נוספות מהיחידה הבינלאומית של זק"א ממקסיקו ומארצות הברית".

צילום: אלי אשכנזי
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות