ניוזים חמיםתרבות

רפאל יצירה: מהמלבי להופעות רבות בפסטיבלים ובבארבי

מהאלבום השני שעבודתו תסתיים בקרוב יצאו 3 סינגלים- מה לה בי, אעוף אליה ולחזור לטבע, שנכנסו לפלייליסטים ברדיו ובטלוויזיה. באלבום משתתפים חברים רבים שלו כמו אסי איילון, ארז לב ארי, אסף בוכמן, הדס קליינמן, ז'אן פול זימבריס ועוד...

רפאל יצירה נולד בחיפה לפני 51 שנים. בגיל עשר עבר עם משפחתו למגדל העמק, שם למד ללכת מכות, לטענתו, בגיל 15 עבר לפנימייה החקלאית בנהלל. בצבא שירת בנח”ל כפקיד פלוגתי של קורסי מ”כיות, אחרי הצבא כחלק מרכזי של חיפוש עצמו טייל במשך עשר שנים בעולם. בתל אביב היה בכיתה הראשונה של המקובל ברק נגבי ז”ל ובמהלך המגורים בתל אביב בגיל שלושים היה שותף לדירה ביפו עם הזמר ארז לב ארי. באותה תקופה הלחין לו את השיר ‘ליבבתיני’ שלימים הפך להיות להיט גדול. בן ארי מצידו הפיק את אלבומו הראשון של יצירה.

בגיל 33 עבר רפאל יצירה לאוהל ביישוב צוקים שהיה עדיין בחיתוליו והיה התושב הראשון. בגיל 34 הגיע לאוויר העולם מיכאל (17), הילד הראשון מזוגיות עם עדי ושלוש שנים אח”כ הגיע מישע (14).

עם יציאת האלבום הראשון היו הופעות רבות בפסטיבלים, בארבי ועוד ואת האלבום הראשון מימנו נענע דיסק.

בגיל 38 לקח על עצמו לטפח חניון מוזנח של קק”ל על כביש הערבה ליד צוקים. השקיע בניקיון וגינון ופתח שם עגלת מלבי שבה גם נמכרים האלבומים שלו.

ב2013 עצר במלבי פאר טסי שהציע ליצירה לשלוח שיר לפסטיבל הפזמון והזמר המתחדש של רשות השידור דאז. יצירה שלח את השיר “מחכים לגאולה” שהתקבל וההשתתפות בתחרות הייתה חוויה נפלאה.

מהאלבום השני שעבודתו תסתיים בקרוב יצאו 3 סינגלים- מה לה בי, אעוף אליה ולחזור לטבע, שנכנסו לפלייליסטים ברדיו ובטלוויזיה. באלבום משתתפים חברים רבים שלו כמו אסי איילון, ארז לב ארי, אסף בוכמן, הדס קליינמן, ז’אן פול זימבריס ועוד…

רפאל יצירה_מה לה בי. אעוף אליהרפאל יצירה_מה לה בי. אעוף אליה

השיר ‘כולנו אור’ :

שיר חדש על תקופה חדשה ליוצר רפאל יצירה השיר נכתב בחיק הטבע, בין סגר אחד למשנהו, על התקופה בה אנו נמצאים, שמביאה אותנו לפתחו של עולם חדש ולא ידוע. “כולנו אור” בא להזכיר שכולנו גופי אור נצחיים והזמן הזה, בלי שנרגיש, מביא גם שינוי גדול. רפאל יצירה, מוזיקאי מהישוב צוקים בערבה, מופיע לקבוצות בערבה עם שיריו, הופיע בפסטיבל הפזמון והזמר של רשות השידור) היום תאגיד השידור (והלחין לארז לב ארי את להיטו “ליבבתיני”. “כולנו אור” הוא שיר הנושא מתוך אלבומו החדש שכבר מוכן ועומד לצאת בקרוב.)

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות