ניוזים חמיםחדשותבריאות

חשיפה ב”ישראל היום”: “רופאים בוולפסון: “חולי קורונה מוזנחים, זועקים שעות לעזרה בלי מענה – ומתים. במחלקות המונשמים אין אחיות ויש ציוד תקול”

מחלקת מונשמים ריקה מאחיות, מדי חמצן תקולים ומסכני חיים, ומטופלים שזועקים שעות לעזרה - ואין עונה". באופן חסר תקדים התייצבו 9 רופאים ממחלקת הקורונה בוולפסון בפני ההנהלה, ובפיהם תלונה ברורה: "ככה - אי אפשר להמשיך". כך חושף הבוקר כתב הבריאות של "ישראל היום"-רן רזניק

בחשיפה הבוקר של רן רזניק ב”ישראל היום” עולה כי רופאים בבית החולים “וולפסון” מעלים טענות קשות, שלפיהן בגלל מחדלים וטעויות בטיפול הרפואי והסיעודי – נפטרו חולי קורונה במצב קשה ומונשמים שאושפזו בבית החולים הממשלתי וולפסון בחולון. מדובר בתלונות חסרות תקדים במערכת הבריאות, שהגישו רופאים במחלקה פנימית ו’ והועלו בשבוע שעבר, בין השאר, בפני מנהלת בית החולים ד”ר ענת אנגל.

עוד נטען כי חולים סבלו מהזנחה קשה לאחר שזעקו במשך שעות לעזרה, ולא באו לטפל בהם. לצד אלו, עלו תלונות בנוגע למחסור חמור בציוד רפואי לאחיות ולרופאים, אשר פוגע קשה במטופלים במחלקת הקורונה וביחידת טיפול נמרץ לקורונה.

התלונות החריגות הועלו ביום שני שעבר, בפגישה יוצאת דופן עם מנהלת בית החולים ד”ר ענת אנגל, שאליה הגיעו ביוזמתם המלאה תשעה מרופאי ורופאות המחלקה, מומחים ומתמחים כאחד. הרופאים הגיעו ביחד, ספונטנית, למנהלת בית החולים, וללשכתה הוכנסו שני רופאים שהעלו את הבעיות הרבות במחלקת הקורונה.

התלונות הועלו גם בשורה של מכתבים שהעבירו בשבוע האחרון שניים מרופאי המחלקה להנהלת בית החולים.

במכתב חסר תקדים לד”ר אנגל התריע רופא מפנימית ו’ כי: “המכתב לא בא להאשים, חלילה, אף אחד מאנשי הצוות הרפואי או הסיעודי או כוחות העזר שעובדים בפרך, פשוטו כמשמעו, ועושים עבודת קודש – אלא נועד פשוט להציג מציאות עגומה של צוות רפואי מסור, שידיו כבולות והוא נאלץ להגיע יום־יום לעבודה בידיעה שכנראה גם היום מישהו ייפגע או ימות, מכיוון שלא הספקנו לזהות את המצוקה שלו בזמן או שלא היו לנו הציוד והאמצעים לספק לו את הטיפול הרפואי הראוי לו”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות