חדשות

צעיר מראשל”צ החליט לעלות על אופנוע עם עוד אחרים ולצאת לכבישים כדי להתגרות בשוטרים ולסכן אותם. זה לא נגמר טוב

חבורת אופנוענים יצאו לרכיבה משותפת, לא חוקית, ברחבי ישראל. אחד מהם, תושב ראשון לציון, הצליח להטריד את השוטרים קצת יותר מדי עד שנעצר

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גיא ברק (24) מראשון לציון, בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, מעשי פזיזות ורשלנות, שיבוש מהלכי משפט, הכשלת שוטר במילוי תפקידו, אי ציות לרמזור אדום, נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת ורכיבה ללא לוחית זיהוי.
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו”ד אורן חיים, ביום שבת (18.4) יצא הנאשם מראשון לציון יחד עם כ־11 רוכבי אופנוע אחרים, לרכיבה משותפת בכבישי ישראל, בניגוד להגבלת הפעילות לפי תקנות שעת החירום. הנאשם נהג על אופנוע ללא לוחית זיהוי. עם הגיעו של הנאשם לנתיב השתלבות לנתיבי איילון לכיוון צפון במחלף קוממיות, הבחין במחסום משטרתי. על מנת להתחמק ממנו, חצו הנאשם וחלק מהרוכבים את קו הפרדה הבנוי שבין נתיב ההשתלבות לבין נתיבי איילון, במטרה להמשיך בנסיעה. בתגובה, על מנת למנוע מהם לחמוק מהמחסום, עבר השוטר אל עבר נתיבי איילון, עמד במרכז הכביש וסימן בידיו לעברם על מנת שיעצרו. משהבחין הנאשם בשוטר, האט את מהירות נסיעתו, והחל לצלם את מהלך הנסיעה עם מכשיר הטלפון הנייד שלו, תוך שחלק מהרוכבים בעקבותיו. לפתע, שעט הנאשם במהירות גבוהה ישירות לעבר השוטר, התקרב אליו וחלף בכוונה בסמיכות רבה לגופו, בכוונה למנוע את מעצרו או עיכובו כדין ותוך שהוא מודע לקיומה של אפשרות ממשית לפגיעה בשוטר ולסיכון חייו.
הנאשם נמלט כשניידות ואופנועי משטרה דולקים אחריו, בנסיעה מהירה, בחלקה נגד כיוון התנועה, חצה צמתים באור אדום ולעיתים רכב כשהגלגל הקדמי של האופנוע מורם מעלה, והכל תוך כדי סיכון חיי אדם. בהמשך היום הסתיר את האופנוע בבית חברו, על מנת למנוע את איתורו על ידי המשטרה ואת מעצרו.
בבקשת המעצר כתב עו”ד אורן חיים: “מסוכנותו של המשיב נלמדת, בין היתר מן האירוע שבו בחר במכוון לסכן את חייו של שוטר במחסום, כמתואר בכתב האישום. תשתית הראיות שנאספה מעידה כי מדובר היה באירוע מתוכנן מראש של הימלטות משוטרים בדרך, תוך אדישות מכוונת לגרימת סיכון ממשי לשוטרים. לא זו בלבד, אלא שהחשש להישנות אירועים מסכנים מצד המשיב עולה מהתבטאויות של המשיב בשיח עם חבריו, אשר מלמדות על עוינות ממשית לציבור השוטרים”. 
 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות