תל אביב - יפו

בעקבות התקרית החמורה בחמישי בלילה שבה יידו מפגינים אבנים על לוחמי האש שהגיעו לכבות שריפות ברחובות העיר נערכה פגישה שמטרתה אחת – בקשת סליחה

מפגש מיוחד התקיים היום בין חברי מועצת תל אביב, נציגים מהתנועה האסלאמית, חברי כנסת מהרשימה המשותפת אנשי דת, חברי מועצה וועדי שכונות ביפו עם מפקד תחנת כיבוי תל אביב יפו ויועץ הנציב למגזר הלא יהודי כאיד דאהר. המטרה – לשלוח התנצלות ללוחמי האש שנפגעו מיידוי אבנים חמישי האחרון. משתתפי הישיבה הביעו חרטה עמוקה וגינו בכל תוקף את התקרית.
מפקד התחנה טפסר/מ אבי יהודה בירך על המפגש וציין שחלה החובה על כולם להבטיח את שלומם של הלוחמים המגיעים לביצוע משימתם.
בנוסף ידאג להעביר ללוחמי האש את ההתנצלות , ביקש לחדד ולהבהיר את המסירות של לוחמי האש והשליחות שאיתה מגיעים לכל אירוע אליו נדרשים בכל חברה וללא הבדלים.
עו”ד אוסמה סעדי שיזם את המפגש אמר כי אנחנו עדים לפעילות שמתחזקת במגזר בשלוש השנים האחרונות פתיחת תחנות כיבוי ושיתוף פעולה עם מערך הכבאות שמטרתו הצלת חיי אדם.
נציג התנועה האסלאמית מוחמד מחאמיד הדגיש כי המקרה חמור ואינו עולה בקנה אחד עם העשייה המשותפת בין כבאות והצלה לישראל והמגזר הערבי, וציין שיעשו הכל על מנת שלא יקרה מקרה שכזה בעתיד. “להיפך”, אמר, “נדאג לשלב את הצעירים במסגרת צופי האש והמתנדבים ואולי אף לתפקיד לוחמי האש”.
ח״כ סמי אבו שחאדה ציין כי חובתם לחזק את מערך הכבאות ולעשות הכל על מנת להמשיך ולעלות את המודעות לבטיחות באש והסברה נכונה ובכך ימזערו את כמות אירועי השריפות משהיו בעבר.
בתום הפגישה ציינו אנשי הדת כי יטמיעו בקרב החברה הערבית את החשיבות של מערך הכבאות ומטרתו העיקרית הצלת חיי אדם ורכוש ללא הבדל בין דת גזע ומין.

צילום: יפו 48

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות