בת ים

עיריית בת ים במיזם מעניין: חלוקת סלי מזון ייחודיים לקשישים בני הקהילה האתיופית

בשונה משנים קודמות שבהם לא פעם המוצרים בסלי המזון לא קלעו לצרכים של מקבלי הסלים בקהילה, והם אף סרבו לקבלם, נערכו השנה בעירייה מבעוד מועד ובפעם הראשונה הכיל סל המזון חבילת מוצרים ייחודים לבני העדה האתיופית, בהתאם למאכלים המסורתיים שלהם. סל המזון הורכב הודות לשיתוף פעולה של נציגי הקהילה שהציגו מהם הצרכים החיוניים למקבלים.
ראש העירייה, צביקה ברוט שהשתתף בחלוקה שהתקיימה הבוקר במתנ”ס הבונים ברך על היוזמה, והודה למשנה לראש העירייה אסתר פירון אשר גייסה את התרומה לפרויקט, ואת מחזיקת תיק הקליטה עו״ד אנסטסיה סהר. ״העיר בת ים בורכה באוכלוסיות מגוונות. לכל אוכלוסייה יש את הייחודיות שלה וזה דורש מאיתנו לעשות התאמות, במיוחד בתקופה כזו. חלק מהסיוע שלנו לקהילות השונות מתבטא בהתאמתו לצורכי הקהילה״.
המשנה לראש העירייה אסתר פירון הוסיפה: ״אני שמחה לשמח את המשפחות המאושרות ומבקשת להודות לחברים שלנו מהפדרציה של טורונטו, ובראשם לאדם מינסקי, היו״ר, על התרומה ועל ההיענות בהבנה לצרכים המיוחדים של תושבינו היקרים ועל האהבה הרבה שהם מרעיפים לעיר בת-ים ולתושביה. לבת-ים קשר ארוך שנים עם הפדרציה של טורונטו, שתרמה במהלך השנים למעלה ממיליון דולר לנושאי חינוך ורווחה בעיר”.
מחזיקת תיק הקליטה עו״ד אנסטסיה סהר סיכמה: ״אני גאה ושמחה שמחלקת הקליטה, בגיבוי ראש העיר וההנהלה, מגויסת באופן מלא להענקת עזרה לכל מי שזקוק לכך. יחד עם המתנדבים הנהדרים שמסייעים בחלוקת מזון, אריזת חבילות, וקניית מזון ותרופות נוכל יחד להתגבר על המשבר ולחגוג חג פסח בכל בית בעיר למרות המצב״.
ברוט ופירון ביקרו בשנה האחרונה בטורונטו אצל אנשי הפדרציה, אשר משקיעים רבות בבת-ים בתחומי חינוך, קהילה וקליטה. בין המצרכים שחולקו בסל המזון, מוצרים ייחודים לקהילה: נוג, שימברה, חילבה, קפה ירוק.
היוזמה עלתה בעקבות צורך שהעלו פעילים ביחידה לעבודה קהילתית, באגף לשירותים חברתיים בעיריית בת-ים. הפעילים מהקהילה, פועלים בהתנדבות על מנת למפות את צרכי הקהילה ביחד עם הרשות ולמצוא את המענה ההולם עבור הקהילה. ביחידה לעבודה קהילתית, האגף לשרותים חברתיים בעירית בת-ים מודים לשמואל תממה, בתיה דרורי סבהט ויצחק טגניה שעשו שיחות טלפוניות לכל הקשישים יוצאי אתיופיה בעיר וסייעו בחלוקה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות