חדשות

תושבי דרום תל אביב כועסים על המשטרה, העירייה והמדינה: כולם שוכחים שבין המסתננים והנרקומנים חיים אנשים בסיכון גבוה להידבק בקורונה

תושבי דרום תל אביב כועסים. הם כועסים על העירייה, המדינה ועל המשטר. הם כועסים כי המסתננים שגרים בדרום תל אביב מראים אצבע משולשת ומסתובבים בשכונות הקשות כאילו אין קורונה, כך לדבריהם.

דרום תל אביב ושכונות הלוויין מוכרות כמוזנחות ועניות בעלות אוכלוסיה מבוגרת ובמצב סוציו אקונומי נמוך מצד אחד ואוכלוסיה צעירה ותוססת מצד שני. בין אלה חיים וניתן לומר אף שולטים ברחוב, נרקומנים, זונות ואוכלוסיה גדולה מאוד של מסתננים מאריתריאה וסודן שמקשה על חיי התושבים הוותיקים בשכונה מזה שנים. כעת נוסף על המצב הקשה גם הסגר שמוטל על המדינה ובו למרות כל האזהרות, תושבי השכונה הזרים מתנהגים כרגיל  וממשיכים להתקבץ ולהתקהל, מה שמסכן את חייהם כמובן ואת חיי התושבים באיזור שיותר מתמיד מפחדים כעת לצאת מביתם אפילו רק על מנת להצטייד בקניות.

החיים כרגיל בקרב אוכלוסיית הזרים בדרום תל אביב. צילום: פעילי החזית לשחרור דרום תל אביבהחיים כרגיל בקרב אוכלוסיית הזרים בדרום תל אביב. צילום: פעילי החזית לשחרור דרום תל אביב

אמש העלה דובר עיריית תל אביב, איתן שוורץ, פוסט בנושא וכך כתב: ” אחד מאתגרי ההסברה בעיר בימים אלו מתמקד באוכלוסיית הזרים בשכונת נווה שאנן. מדובר באנשים שמטבע הדברים חשופים פחות למידע, להלכי הרוח ולהנחיות רשמיות. אתמול קיימה העירייה מבצע הסברה מיוחד בשכונה עם אגף הפיקוח, הסיירת לביטחון עירוני, ומסיל”ה. הפעילות שלנו בשכונה כוללת תליית אלפי פוסטרים באנגלית ובטיגריניה (השפה המדוברת באריתריאה) וכריזה ברחובות בשפות אלו; סרטוני ווטסאפ שהופצו בין ראשי קהילות המהגרים; וכמובן – אכיפה ללא פשרות כמו בכל חלקי העיר: את בתי הבושת סוגרים. את העסקים הלא חיוניים – סוגרים. את ההתקהלויות – סוגרים. העירייה תמשיך לעבוד יחד עם המשטרה מסביב לשעון על מנת לוודא שהנחיות משרד הבריאות מבוצעות בכל רחבי העיר.” ואכן היום הגיעו שוטרים לשכונה, כרזו לתושבים האריתראים והסודנים שימלאו אחר הוראות הסגר אך שעה לאחר מכן הכל חזר לקדמותו.

שפי פז, פעילת שכונת דרום תל אביב, המובילה את מאבק השכונות, כתבה בדף שלה: “המסתננים ברחובות. ורק הם, השוטרים מציעים להם בנימוס להתפזר. 100 מטר על הזין של המסתננים ושל השוטרים. אין דוחות. אין מעצרים. הכול בגדר המלצה אדיבה בלבד. הנשים המבוגרות, תושבות דרום תל אביב, בפאניקה. פוחדות מהקורונה ופוחדות מהגברים. בידוד כפול. סיר הלחץ מבעבע. מתי יתחילו המהומות?”

ואילו מוטי כץ, כתב בדף שלו, לאחר ראיון בטלוויזיה: “העוצר התחיל להיאכף במדינת ישראל ; בשכונת נווה שאנן, בדרום ת”א – העסקים כרגיל. אני קורא לשר גלעד ארדן לעשות מעשה- וללא דיחוי. המצב בדרום ת”א נפיץ.”

עוד הוסיף מאיר אליאל רבינוביץ’ בקבוצה דרום תל אביב בקריז: “דרום תל אביב כחממת קורונה: אין אכיפה על התקהלויות, הזנות עברה מבתי הבושת לרחובות, החמארות פועלות בחשאי מאחורי תריסים מוגפים, חסרי בית ללא קורת גג ונרקומנים רבים עם מערכת חיסונית חלשה זרוקים בכל פינה. כל זה מתווסף לאלפי זרים שפוטרו ממקומות עבודתם, וכלואים כעת בביתם בלי יכולת לשלם את שכר הדירה של החודש הבא. סיר הלחץ הזה הוא השכונה שלנו. אנחנו רק שבים ומתריעים לפני שהכל יתפוצץ לנו בפנים.”

החיים כרגיל בקרב אוכלוסיית הזרים בדרום תל אביב. צילום: פעילי החזית לשחרור דרום תל אביבהחיים כרגיל בקרב אוכלוסיית הזרים בדרום תל אביב. צילום: פעילי החזית לשחרור דרום תל אביב

שפי פז בתגובה לניוזים מרכז: “אני כועסת על המסתננים, כי הם מוציאים לנו אצבע משולשת, אבל הרבה יותר אני כועסת על הרשויות. כולן. מראש הממשלה ועד בג״צ וראש העיר. 13 שנה הם כבר מפקירים אותנו. 13 שנה הם מסכנים את החיים שלנו. ועכשיו הקורונה. יש משטרה. יש ניידות. יש תקנות. יש הנחיות. אין אכיפה. וכולם שוכחים שבדיוק שם, בין המסתננים והנרקומנים, חיים אנשים בקבוצת הסיכון הכי גבוהה.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות