בפעם השנייה הוצת מועדון הכדורגל לילדים בבאר יעקב, במהלך סופ”ש. ההורים תוהים: “למה המועצה לא שמה שם מצלמות? אף אחד לא נוקף אצבע”

פעמיים בשנתיים האחרונות הוצתו בית הספר לכדורגל והמתקנים וחדרי ההלבשה במגרש הכדורגל בבאר יעקב. ההצתה האחרונה נרשמה בליל שישי. הורי הילדים תוהים: "למה המועצה לא עושה דבר ולא הציבה מצלמות אבטחה במקום אחרי הפעם הראשונה?" ותוהים איפה יהיו הילדים שנותרו בפעם השנייה בלי מקום שהיה עבורם כמו בית

ביום שישי בערב, היה מישהו עסוק במיוחד בבאר יעקב. הוא הגיע ככל הנראה, מסיבותיו שלו, למבנה בית הספר לכדורגל בבאר יעקב, במגרש הכדורגל, ודאג להצית את כל חדרי ההלבשה והמבנה ששימש ילדים רבים שהגיעו לבית הספר לכדורגל, לשחק, ליהנות. הורים תוהים מדוע במועצת באר יעקב, לא מצאו לנכון להציב במקום המועד לפורענות, לכל הפחות, מצלמות אבטחה, או אבטחה אנושית?

ליאת, אם לילדים בבית הספר לכדורגל ומעורבת בעשייה בו כתבה: “אמצע הלילה, חושך, מישהו מכוסה במעיל ופניו מוסתרות בקפוצ’ון מגיע אל מגרש הכדורגל, פורץ את הדלת של המשרד וחדרי ההלבשה, שופך דלק ומצית. זה מה שכנראה קרה בליל שישי במגרש הכדורגל של באר יעקב.

פעם שנייה בשנתיים האחרונות. בפעם הקודמת הוגשה תלונה במשטרה, אבל שום דבר לא קרה.

חשבתי שאולי למשטרה יש קצה חוט, אז זהו שלא. חשבתי שהמועצה או המתנ”ס ישימו מצלמות אבטחה במקום, כמו בכל יישוב מתוקן בארץ, אז זהו שלא!

אז עכשיו אחרי הפעם השנייה ולפני הפעם השלישית אני פונה בשם הילדים של בית הספר והאקדמיה לכדורגל באר יעקב, לכל מי שקורא לעצמו בעל תפקיד ביישוב,תדאגו שזה לא יקרה שוב.

במקום בו גדלתי ובדרך בה חונכתי, ככה לא פותרים בעיות, וכדאי שתבהירו את זה בצורה הברורה ביותר.

חשוב לי שתדעו שהאיש הרע הזה לא שרף קירות, הוא שרף בית לילדים. כי יש ילדים שהכדורגל הוא הבית שלהם. בחדר ההלבשה המפויח הם היו מתלבשים, הם היו בורחים אליו שיורד גשם במגרש, הם בוכים בו, הם רבים בו ומשלימים בו. בשבועות האחרונים אני נמצאת במשרד הזה כמעט כל יום עם אבי דבח ויעקב בר שלום בכדי לרקום יחד עתיד כדורגל לילדים של באר יעקב. אני רואה את המסירות של שני האנשים הנפלאים האלה. אני רואה מהצד את היחס שלהם לכל ילד, הם מכירים כל בעיה שיש בבית או בבית הספר, הם חלק בלתי נפרד מחייהם. הם מאמנים אותם בכדורגל, אבל לחלקם הם גם מאמנים לחיים. זה מה ששרפו אתמול בלילה ואסור שזה יקרה שוב”.

פנינו למועצת באר יעקב להבין מדוע במקום לא הוצבו מצלמות אבטחה, לאחר ההצתה הראשונה. זאת תגובת מועצת באר יעקב: “נושא הצתת המבנה היביל במגרש הכדורגל נמצא תחת חקירה משטרתית ואנו סומכים על משטרת ישראל ומקווים שהאשמים ימצאו וינקטו כלפיהם צעדים משפטיים למיצוי הדין.

המועצה המקומית נמצאת בהליך של רישות הישוב בהתקנת והצבת מצלמות לשם חיבורן למוקד צופה, שעשוי להקטין בצורה משמעותית עבירות על החוק בתחום המרחב הציבורי. כמו בכל רשות בישראל לא ניתן לאייש במאבטחים 24/7 כל מוסד ציבורי ובטח שלא מגרשי ספורט. יחד עם זאת, קיימת אבטחה של יחידת הפיקוח/שיטור עירוני, המבצעת סיורים ממונעים בישוב לאורך כל שעות היממה”.

צילום פייסבוק ליאת רבנרצילום פייסבוק ליאת רבנר
זה מה שנותר ממועדון הכדורגל לילדים. צילום פייסבוק ליאת רבנרזה מה שנותר ממועדון הכדורגל לילדים. צילום פייסבוק ליאת רבנר

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close