הדרמה שעברה הנהגת שהיא ורכבה נחטפו על ידי עבריין בכביש 40: “סעי סעי, או שאני הורג אותך”

תושבת השפלה נכנסה לרכבה בחניון בית החולים "קפלן" ואיתה נכנס בכוח עבריין נמלט. מאותו רגע, היא עברה רגעי אימה, כשהוא מצווה עליה- תוך שהוא מכה אותה: "סעי, סעי או שאני ארצח אותך". לאחר מכן, החל מרדף לאורך כביש 40 אחר העבריין והרכב, עם דריסת שוטרים מצידו, יריות ופאניקה בכביש

לפני כעשרה ימים, נהגים ששבו מעבודתם בשעת אחר הצהריים בכביש 40 נדהמו לגלות שהם בתוך מרדף מסוכן, עם רכב שמשתולל ונכנס ברכבים, מרדף משטרתי ואף יריות ששרקו מעל ראשי הנהגים. כל זאת היה סיום של דרמה שעבברה נהגת מאזור השפלה שמצאה את עצמה חטופה למעשה על ידי עבריין נמלט. היום, הוגש כתב אישום נגד תושב לוד שחטף את הרכב, דרס שוטרים במנוסתו וגרם לבהלה באותו יום:

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד סעיד אלנבארי בן ה-39 מלוד בגין שוד, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, הפרת צו פיקוח ונהיגה בשכרות.
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו”ד שגיא שגב מפרקליטות מחוז מרכז,  ביום 12.1.20 בשעה 15:45, נהגה המתלוננת ברכבה בחניית בית החולים “קפלן” ברחובות. אלנבארי פתח את דלת הנוסע, נכנס לרכב ואמר לה: “סעי סעי או שאני הורג אותך, קחי אותי לרמלה אני בורח ממישהו”. המתלוננת, אשר פחדה מאלנבארי, החלה לנסוע בכביש 40 לכיוון צפון. במהלך הנסיעה, הורה לה אלנבארי “סעי סעי”, הכה אותה עם ידו בכתפה הימנית וביצע תנועה מאיימת כלפי המתלוננת, הנחזית כאילו הוא אוחז דבר מה בידו. בהגיעה לצומת הכניסה לרחובות, עצרה המתלוננת את הרכב ברמזור אדום, ונמלטה מהרכב. בתגובה, עבר אלנבארי למושב הנהג והחל בנסיעה בכביש לכיוון צפון.
המתלוננת הזעיקה את המשטרה. בהגיעו לצומת לוד מרכז, מספר שוטרים שהיו במקום רצו לכיוונו. משהבחין אלנבארי באחד השוטרים, החל בנסיעה וסטה בפתאומיות עם הרכב ימינה לכיוון שול ימין, השוטר נאלץ לקפוץ הצידה על מנת להימנע מפגיעת הרכב בו. אלנבארי המשיך בנסיעה פרועה במהירות מופרזת בשול ופגע ברכב שעמד בפקק, המשיך בנסיעה פרועה ופגע בשוטר נוסף, סטה עם הרכב בחזרה לכיוון נתיב ימין והתנגש בעוצמה רבה ברכב נוסף, ולאחר מכן פגע בשוטרת נוספת אשר עמדה בסמוך. כתוצאה מההתנגשות הוטח הרכב קדימה ופגע בניידת ובעוד שלוש מכוניות אשר עמדו בצומת. כתוצאה ממעשיו של אלנבארי נגרמו לשלושה שוטרים שברים שונים, בין היתר שבר באגן, במפרק וברגליים.
המעשים בוצעו לאחר שאלנבארי צרך אלכוהול בניגוד לצו פיקוח על עברייני מין שהוטל עליו וכולל איסור צריכת אלכוהול.
עו”ד שגיא שגב כתב בבקשת המעצר: “נסיבות האירוע מלמדות על מסוכנתו הרבה של המשיב, אשר נכנס לרכבה של המתלוננת ודרש ממנה באיומים להבריח אותו מהמקום, ולאחר שנמלטה מהרכב המשיך בנסיעה פרועה, התעלם ממחסום משטרתי ופגע בשני שוטרים אשר עמדו במחסום וגרם להם ולאדם נוסף שברים בגופם. צפייה בסרטון האירוע מלמדת כי אך בנס לא קופחו חיי אדם עקב התנהגותו שלוחת הרסן של המשיב”.
מצ”ב כתב האישום ובקשת המעצר.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close