חדשות

כתב אישום חמור על קבלת שוחד נגד אבי אליאב, מנהל מחלקה בעיריית ר”ג: “נתן לחברת נסיעות אחת את מכרז הנסיעות למסע לפולין בתמורה לטובות הנאה עבורו”

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום כנגד אבי אליאב, מנהל מחלקת לוגיסטיקה בעיריית רמת גן וסגן מנהל מחלקת חינוך לשעבר בעירייה. כתב האישום מייחס לו שתי עבירות של לקיחת שוחד וכל זאת בהקשר לנסיעת המשלחות למסע לפולין.

אליאב, שכיהן בעבר כסגן מנהל בתיכון “אביב” ברעננה, בזמן עבודתו בתיכון בין השנים 2013-2004, היה אחראי בהוצאת משלחות התלמידים בבית הספר לפולין, וכך הכיר את מנהלי ובעלי חברת הטיולים “אקדמי טרוול”. לאחר שסיים את עבודתו בתיכון מונה לסגן מנהל אגף החינוך ומנהל מחלקת לוגיסטיקה בעיריית רמת גן.

לפי כתב האישום: בשנת 2014, הוחלט לבחור משרד נסיעות אחד לכל בתי הספר ברמת גן עבור המשלחות למסע לפולין. אליאב במסגרת תפקידו בעיריית ר”ג היה אחראי על הוצאת המשלחות. הוחלט לפתוח את העניין למכרז עבור חברות הנסיעות.

על פי כתב האישום, שלוש חברות נסיעות שונות, ביניהן חברת הטיולים “אקדמי טרוול”, הגישו הצעות מחיר. אליאב שפתח את מעטפות ההצעות הבין שחברת “אקדמי טרוול” לא הגישה את ההצעה המשתלמת ביוצר ולכן כבר באותו היום, יצר קשר הנאשם עם מנהל מחלקת פולין בחברת “אקדמי טרוול” והציע לו לשלוח הצעת מחיר טוב יותר. החברה אכן שלחה הצעת מחיר שהייתה זולה יותר במאה שקלים מהצעתה של החברה המתחרה. אליאב לא הסתפק בכך והמליץ הנאשם המליץ בפני ועד הורי לבחור בהצעת המחיר של “אקדמי טרוול”, כשבסיומו של התהליך אכן החברה הזאת נבחרה להוציא את המסעות לפולין של תלמידי התיכון ברמת גן.

לפי כתב האישום, כחודש לאחר מכן, פנה אליאב למנהל מחלקת פולין של “אקדמי טרוול”, וביקש ממנו הנחה בכרטיס טיסה לארצות הברית – בתמורה למה שעשה עבורם במסע לפולין. בתגובה, זה הבטיח לו כי יארגן הנחה בכרטיס הטיסה דרך חברת “איסתא”, על מנת שמתן ההנחה יהיה בסתר. וכך היה- אליאב שילם מחיר מופחת במיוחד עבור כרטיס טיסה לארצות הברית.

אם לא די – במקרה נוסף שאירע כשנה לאחר מכן, אליאב קיבל ממנהל מחלקת פולין בחברת “אקדמי טרוול”, טובת הנאה של הנחה בסך של 250 דולר בגין הזמנת מלון והשכרת רכב מהחברה, בטיול לוינה.

פנינו לתגובת עיריית רמת גן ושאלנו מדוע אליאב לא הושעה עדיין מתפקידו כמנהל מחלקת לוגיסטיקה בעיר וביקשנו את תגובתם, אך בעיריית רמת גן בחרו שלא להגיב.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close