רמת גן

נחתם הסכם הגג ר”ג 2030. שר האוצר כחלון: “לר”ג יש פוטנציאל אדיר להיות עיר מובילה”

היום התקיים טקס חתימת הסכם הגג – רמת-גן 2030, שיהווה תוכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית לעשור הקרוב לעיר רמת גן עבור השכונות החדשות במזרח העיר, וכן תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות וכלל תושבי רמת-גן. ההסכם רמת גן 2030 עם הממשלה מהווה תוכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית לעשור הקרוב לעיר רמת גן עבור השכונות החדשות במזרח העיר, וכן תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות וכלל תושבי רמת-גן.
היקף ההסכם הכולל הינו כ- 1.4 מיליארד שקל מתוכם כ- 551 מליון שקל תקציב ייעודי “לתשתיות על” חדשות שיושקעו בעיר הפיתוח יתמקד בהקמת כבישים חדשים ראשיים, פיתוח הפארק הלאומי וספארי, חידוש שטחי ציבור ירוקים פתוחים, השקעה במבני ציבור ישנים, חיזוק החיבור בין מזרח העיר המתחדשת לשכונות העיר הקיימות על ידי הקמת 3 גשרים מעל כביש 4 ופיתוח שכונות המזרח. פיתוח זה יניב הכנסות נוספות עתידיות לטובת פיתוח ברמה ובהיקף שלא היו ב-30 השנים האחרונות.
שר האוצר משה כחלון אמר על ההסכם: “הסכם הגג שחתמנו עליו היום הוא התשתית של העיר רמת גן לצמוח ולהתפתח בעשורים הקרובים. לרמת גן יש פוטנציאל אדיר להיות עיר מובילה לתושבים שלה ולהיות אבן שואבת לעסקים מהארץ ומהעולם. הדורות הבאים לא יסלחו למי שיבטל את תוכנית מחיר למשתכן ויעדיף את האינטרסנטים על פני הזוגות הצעירים והילדים שלהם”.
עקרונות ההסכם יכללו:
1. שדרוג האגן הירוק של הפארק הלאומי בהשקעה של מעל 80 מליון ₪ בפארק הלאומי והספארי והחזרתם להיות אטרקציה לאומית וגאווה עירונית.
2. סלילת מעל 5.5 ק”מ של כבישים ראשים חדשים בהשקעה של מעל 200  מליון ש”ח כמתן מענה לעומסי התנועה ההולכים וגדלים.
3. הקמת 2 גשרי הולכי רגל, גשר לרכבים ושבילי אופנים מעל כביש 4 בהשקעה של מעל 60 מליון ש”ח  לחיזוק הקשר בין שכונות המזרח החדשות לשכונות העיר הקיימות.
4. שיווק ובניית תוכנית משולש הבורסה הכוללת 3 מגדלים חדשים בגובה של מעל 50 קומות בשימושים מעורבים לרבות דיור לצעירים , חניון משמעותי ומבנה ציבור מהגדולים שהוקמו בעיר.
5. הקצאת עשרות מיליוני ₪ לפיתוח מרכז העיר מגן המלך דוד דרך שדרות הילד וכיכר אורדע.
6. שיווק כולל של כ 900 אלף מ”ר שטחי תעסוקה ומסחר, שיתנו תוספת ארנונה רווחית שיהוו עוגן הכנסות משמעותי נוסף לחיזוק חוסנה הכלכלי העתידי של העיר ויאפשרו הקמת קריית ביו-טק חדשנית ומודרנית בשיתוף בית החולים תל השומר, שיהפכו את מתחם המזרח לאחד ממתחמי התעסוקה האטרקטיביים והחדשניים בישראל.
7. הבטחת שלביות מאוזנת ואחראית בין שיווקי יחידות הדיור אל מול שיווקי שטחי התעסוקה.
8. הקצאת שטחי מגורים  לקרקע משלימה שתאפשר היתכנות כלכלית להתחדשות עירונית  בשכונות העיר בהם יש מגבלת תשתיות שלא מאפשרת התחדשות.
9. פרויקטים חדשים של מחיר למשתכן לטובת צעירי העיר והמשפחות הזכאיות.
תוספות לשכונות המזרח של כ-8,722 יח”ד, 600 יח”ד מיוחד ו-575,000 מ”ר שיופנה למסחר ותעסוקה (רשות מקרקעי ישראל).
10. החייאת מרכז העיר לרבות בניית חניון הענק מתחת לכיכר אורדע.
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות