רמת גן

ר”ג חנכה את מועצת החינוך הראשונה והיחידה בארץ, בה ההורים מעורבים בקבלת החלטות בנושא החינוך

השבוע התכנסה לראשונה מועצת חינוך ברמת-גן המורכבת מתושבי העיר, כשמטרתה לייצר ערוץ תקשורת משמעותי לשיח בין התושבים למקבלי ההחלטות. המועצה תהיה אמונה על העלאת נושאים לסדר היום הקרובים ללב התושבים בקרב אגף החינוך ובכך להדק את שיתוף הפעולה הרחב בין הורי העיר למערכת החינוך. בראש המועצה תעמוד חברת הכנסת לשעבר, רונית תירוש, אשר כיהנה בעברה כמנכ”לית משרד החינוך. תירוש תמלא תפקיד זה בהתנדבות מלאה.

במעמד נכחו, ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, יוזם המועצה ומ”מ ראש העיר,  ליעד אילני, ראש המועצה, ח”כ לשעבר רונית תירוש, יו”ר מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך,  מירה שנן, הנהלת העיר, מנהלת אגף החינוך, אורית איתיאל, אנשי אגף החינוך והורי העיר. הנושא המרכזי שנדון היה מהפיכת החינוך לגיל הרך, מהלך רחב היקף ועתיר תקציבים שעיריית רמת-גן מקדמת במטרה להפוך את העיר לבירת החינוך לגיל הרך של ישראל כבר בשנים הקרובות.

במסגרת הצגת התכנית לקידום החינוך בגיל הרך הוצגו מספר צעדים שיחלו כבר בשנים הקרובות:

 1. אגף החינוך יכנס לפעילות ויהיה מעורב מול גנים פרטיים(פעוטונים) לילדים החל מגילאי לידה עד גיל 3.
 2. החל מספטמבר 2020, הניהול והפיקוח של הצהרונים יעברו מחברת “מפעלי בית עמנואל” לאגף החינוך של העירייה.
 3. תכנית “רמת-גן ניקוד” – לראשונה בישראל ידורגו כל גני הילדים הפרטיים ברמת גן לפי 4 פרמטרים משמעותיים, שיפורסמו ויהיו שקופים ונגישים להורים באתר העירייה:
 • א. הדרכות והשתלמויות פדגוגיות של הצוות ע”י אגף החינוך של העירייה.
 • ב. מצלמות בגן.
 • ג. אישור בטיחות לגן בסטנדרטים עירוניים על ידי קב”ט אגף חינוך.
 • ד. עמידה בתו תקן תזונתי עירוני.
 1. לראשונה, יווצר מהלך של רצף חינוכי בו מדריכות צהרונים יחלו עבודתן בשעה 12:30, יחד עם הגננת וסייעת הגן וימשיכו לעבוד עד השעה 17:00. החיבור הרגשי וההמשכיות הפדגוגית עם הילדים יתחזקו משמעותית. הגדלת הקף השעות תסייע גם להעלאת אטרקטיביות המשרה. הפיילוט הראשוני יחל בספטמבר 2020 בכלל גני טרום חובה.
 2. בספטמבר 2020 יועלה באופן משמעותי שכר המדריכות והסייעות בצהרונים, מתוך כוונה להפוך משרה זו לאטרקטיבית ולמצב את התפקיד כיוקרתי. שיפור תנאי השכר, הרחבת היקף המשרה והניהול והפיקוח הפדגוגי על ידי אגף החינוך, יאפשרו גיוס של מועמדות איכותיות עם תנאי סף גבוהים ושימור של העובדות הטובות במערכת.
 3. יתווסף לגנים תו תקן עירוני וסטנדרט של איכות, בריאות וטעם המזון ובכלל זה מרכיבי חובה בתפריט אשר יחייבו את כלל הגנים.
 4. תגובש ותיושם תכנית פדגוגית שנתית על ידי אגף החינוך, הכוללת: העשרה והתאמת פעילויות לימודית חינוכיות ברצף משמונה ועד חמש.

 

 

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת-גן: “רמת גן מובילה גם בחינוך, עם מקום ראשון באחוזי הזכאות לבגרות מבין הערים הגדולות, מקום ראשון במספר תעודות הבגרות עם 5 יחידות באנגלית ומתמטיקה ומקום ראשון באחוז החברים בתנועות הנוער. מהפכה זו לא יכלה לצאת לפועל ללא תיעדוף עירוני במשאבים, בתקציבים ובשיתוף הפעולה של העירייה עם הצוות החינוכי וההורים”.

יוזם המועצה ומ”מ ראש העיר, ליעד אילני ברך ואמר: “אנחנו עושים היפוך פירמידה אמיתי. נשקיע עשרות מיליוני ש”ח בשנים הקרובות בחיזוק החינוך לגיל הרך ובתוכו שיפור משמעותי של איכות הצהרונים והמועדוניות. האיכות הפדגוגית של סוף יום הלימודים תהיה זהה לאיכות הפדגוגית של תחילת יום הלימודים. אנחנו מחויבים לכך שרמת-גן תהיה המקום הכי טוב בישראל לגדל בו ילדים”.

מנהלת אגף החינוך, אורית איתיאל הציגה את חזון מערכת החינוך והדרכים ליישומו : “רמת-גן תמשיך להצמיח בוגרות ובוגרים בעלי חוסן רגשי, הממשים את כישוריהם האישיים תוך שימוש במיומנויות המותאמות לשנה 2030. נפעל להעמקת תחושת השייכות החברתית, פיתוח מצפן ערכי ותרומה לקהילה. נשפר את התשתיות הפיסיות והדיגיטליות, נוביל פיתוח מקצועי לצוותים החינוכיים ונתאים את התכנים הנלמדים לעידן הנוכחי. רמת גן היתה ותמשיך להיות העיר המובילה בחינוך  בישראל.”

בתום התכנסות המועצה עלה להרצות פרופ’ עמוס רולידר, ממובילי חוקרי מדעי ההתנהגות באקדמיה הישראלית. רולידר דיבר בהרחבה על התמודדות ההורים עם גידול ילדים בעידן המסכים וההשלכות של עידן זה על תפקודם החברתי והתפתחותם הרגשית.

מערכת החינוך הרמת-גנית מובילה את החינוך בישראל ונמצאת במקום הראשון באחוזי הזכאות לבגרות מבין הערים הגדולות, במספר תעודות הבגרות עם 5 יחידות אנגלית ומתמטיקה ובאחוז החברים בתנועות הנוער. בנוסף, שלושה מוסדות חינוך בעיר זכו בפרס יוקרתי ממשרד החינוך אשר מתגמל את צוותי המורים במוסד על הצלחה יוצאת דופן בהישגים לימודיים, חברתיים וערכיים. המוסדות המצטיינים שזכו בקטגוריות שונות הם: תיכון בליך, תיכון אהל-שם ותיכון אורט אבין.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות