חדשות

למה סרבו “צופי הים בת-ים” למבנה חלופי שהוצע להם, במקום המבנה הלא בטיחותי בו שוהים ילדיהם במשך שנים?

במשך עשרות שנים "צופי הים בת-ים" פעלו במבנה ללא רישיון ולא בטיחותי. עיריית בת-ים שהקצתה חצי מיליון שקל לשיקומו, גילתה את מה שכל העיריות הסתירו שנים. לצופי הים הוצע מבנה חלופי זמני- והם סרבו. למה? יריב: "אנחנו מסרבים לפעול בחוסר אחריות בנושאי בטיחות ילדינו, כמו שפעלו בעירייה עד היום. לא נכסה בפלסטר מקום הדורש ניתוח עמוק"

אתמול קיימו הורי צופי הים בת-ים הפגנה ברחבת עיריית בת-ים בטענה כי העירייה החליטה לסגור את סניף הצופים הוותיק, זאת לאחר שהתברר כי המבנה שהוא רעוע ולא בטיחותי, כלל לא מתנהל תחת רישיון ואישור ואינו חוקי בעליל.

אלא שאותם הורים והעומדים בראש צופי הים בת-ים, לא סיפרו כי העירייה כבר הקצתה חצי מיליון שקל לשיפוץ המבנה של צופי הים, שעמד בחלקו רעוע, עם חלודות בחלקים שונים במבנה ולא ראוי לאכלוס. אלא שעם הגעת אנשי העירייה לביצוע העבודות התברר להם לתדהמתם, כי המבנה מתנהל ללא היתר חוקי במשך עשרות שנים- דבר המסכן את שלום השוהים בו.

וכך העירייה החליטה לעצור את העבודות והציעה לצופי הים מבנה חלופי, עד שהמבנה יוסדר ועד שישופץ. אלא שהעומדים בראש הצופים, כך לפי עיריית בת-ים, סרבו לקבל מבנה חלופי זמני.

וכך מסביר מ”מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעיר, אלי יריב: “לפני מספר חודשים, פנו אלי הורים ובוגרים מצופי ים בקשר להזנחה ארוכת שנים במבנה הפעילות של השבט בעיר. כאשר הגעתי למקום לבקשת ההורים, ראיתי מקרוב מבנה מסוכן, עד לכדי התפוררות והבטחתי לנוכחים כי עיריית בת-ים תיקח על עצמה את הכשרת המבנה למקום מכבד ומזמין, כפי שראוי שיהיה לפעילות חשובה ונהדרת שכזו.

מיד לאחר הביקור שלי במקום התקיים דיון אצל ראש העירייה צביקה ברוט, שבו הוחלט שהעירייה תעמיד סכום של חצי מיליון שקל לשיקום המבנה כבר במהלך שיפוצי הקיץ ואכן שיקום המבנה נכלל בתוכניות העבודה.
כאשר התחילו לעבוד על ביצוע עבודות השיקום, התבררה בעיה חמורה עוד יותר, המבנה קיים ללא היתר חוקי במשך עשרות שנים דבר שמונע את ביצוע העבודות כרגע ובאופן בטיחותי, מונע את המשך הפעילות של צופי ים במקום עד הוצאת ההיתר.
ראשי הצופים עודכנו מיד, כך גם ההורים. הוצע לצופי ים מקום אלטרנטיבי בים לפעילות, אולם צופי ים סרבו מסיבות השמורות איתם.
Tags

עלי לציין שצופי ים הינה התנועה היחידה בעיר בת-ים הזוכה לתמיכה כספית מעיריית בת-ים בסך של 120,000 שקל מידי שנה.
אנחנו עדין מחפשים פתרון אלטרנטיבי וראוי לפעילות צופי ים בבת-ים וגם אם לא יהיה ניתן למצוא פתרון חלופי לשנה הקרובה, העירייה תבנה לצופי ים ולבית הספר הימי מבנה מכבד וראוי העומד בדרישות החוק לשנים הבאות.

אלי יריב. הסתובב לאחרונה עם שמירה צמודה. צילום: מערכת "ניוזים ישראל"

יריב ממשיך ומבטיח: “כולנו אוהבים את צופי ים ואנחנו מתכוונים להביא פתרון אמיתי לילדים. הנהלת העיר לא תתן שילדי העיר יפעלו ממקום מסוכן ומזונח, גם אם הפתרון דורש זמן. הוצאת היתר הנדרש על פי חוק כמו גם שיקום ושדרוג המבנה, זהו תהליך האורך כשנה, אך בסיומו צופי ים בבת ים יהנו מביתם החדש שישרת אותם במשך שנים.

אנחנו מסרבים לפעול בחוסר אחריות בנושאי בטיחות ילדינו, כמו שפעלו בעירייה עד היום. לא נכסה בפלסטר מקום הדורש ניתוח עמוק. אני קורא לאוהבי הים, בוגרי השבט, ההורים והילדים לגלות הבנה. אנו עומדים לצידכם ונפעל בכל הכח שפעילות השבט תשדרג ותצליח”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close