חדשות

דיירים שומרי מצוות בר”ג, בהם דייר נכה, נדהמו לגלות שחברת החשמל מתעקשת לבצע הפסקת חשמל יזומה דווקא בצום ט’ באב. אטימות או חלמאות?

חברת החשמל מתעקשת לבצע הפסקת חשמל יזומה ביום צום תשעה באב בכמה בניינים ברמת גן. הבעיה: שם גרים גם משפחות שומרות מצוות ובהם נכה שצם. הנכה הפציר כי יבצעו את העבודות ביום אחר ולא יותירו אותו ללא מזגן ביום הצום. חברת החשמל טוענת: "העבודות דחופות בשל מצב קריטי של עמוד חשמל". אז למה העבודות לא מבוצעות קודם, אם המצב קריטי? חבר המועצה, אביהוא בן משה התערב והוציא הבטחה מחברת החשמל למצוא פיתרון לביתו של הדייר הנכה. נותר לחכות ולראות

ביום ראשון הקרוב יחול צום תשעה באב. אלא שנדמה שחברת החשמל לא מסתכלת על לוח השנה העברי ולא מכירה בתושבים שומרי מצוות. אחרת קשה להסביר את ההתעקשות של חברת החשמל לבצע עבודות יזומות בתוספת של הפסקת חשמל יזומה לאורך יום התשעה באב בבניינים ברחוב מלל ברמת גן, שם גרות מספר משפחות שומרות מצווה.

דיירים המתגוררים במקום, פנו אל חברת החשמל בבקשה לדחות את הפסקת החשמל היזומה הזו ליום אחר על מנת לא להקשות על ציבור הצמים שמתגורר באזור ותגובתה לכך טרם הגיעה אליהם.

בין הפונים היה גם מ’- דייר נכה המתגורר באחד הבניינים. גם הוא פנה לחברת החשמל בתחינה כי יחכו אם הפסקת החשמל היזומה, זאת כדי לאפשר לו לעבור את הצום עם מזגן ומעלית.

חברת החשמל מבחינתה ענתה כי העבודות יתקיימו כסדרן.

בעניין התערב חבר המועצה, אביהוא בן משה,, שהחליט לפנות לחברת החשמל ולברר מדוע החברה מתעקשת על ביצוע עבודה שיכולה להידחות ביום אחד.

בעקבות ההתערבות של בן משה, בחברת החשמל הסבירו בתחילה כי העבודות לא יכולות להידחות – זאת בשל עמוד חשמל שנמצא במצב קריטי ויש לבצע בו עבודות כדי שלא תיגרם הפסקת חשמל אזורית.

 

 

Tags

השאלה הנשאלת- אם מצב עמוד החשמל כל כך קריטי, מדוע חברת החשמל מצעת את העבודות רק ביום ראשון ולא קודם לכן?

בינתיים בחברת החשמל הבטיחו לבן משה כי ימצאו פיתרון יצירתי ויבצעו את העבודות, אך יחברו את הבניין של בעל הנכות לגנרטור מיוחד. הבעיה: לא ברור אם זה בר ביצוע וזה לא פותר בעיה עבור משפחות שומרות מצוות אחרות ברחוב.

חברת החשמל בשלה- העבודות יתקיימו בתשעה באב.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close