חינוך

לראשונה בבת-ים: ילדי החינוך המיוחד יזכו לצהרונים גם בחודש יולי

לראשונה בבת-ים, ילדי החינוך המיוחד והגנים השפתיים יזכו לקייטנות, הכוללות צהרונים עד לשעות אחר הצהריים. מדובר במאות ילדים שעד עתה היו "שקופים" ולא יכלו ליהנות מקייטנות כמו שאר ילדי העיר.

מאות משפחות של ילדי החינוך המיוחד בבת-ים, שלא קיבלו מענה לעניין קייטנות הקיץ, יקבלו לראשונה מענה וקייטנות כמו כל ילדי החינוך בעיר, זאת בעקבות החלטה שקיבל ראש העיר, צביקה ברוט, שהודיע כי לראשונה יופעלו בחודש יולי צהרונים גם לילדי החינוך המיוחד שעד היום הופלו לרעה בימי הקיץ.

מדובר בלמעלה מ-20 גני ילדים המעניקים טיפול בתחום השפה וכן לילדים מעוכבי התפתחות, אשר עיריית בת-ים מעולם לא העניקה להם מסגרת חינוכית בשעות אחר הצהריים בימי החופש הגדול. לעומתם, שאר ילדי הגנים יכולים להירשם לקייטנות הכוללות צהרונים עד לשעות אחר הצהריים.

כעת הוחלט לשנות את המצב: מחזיקת תיק החינוך המיוחד, טל אסייג, פנתה לברוט ולממלא מקומו אלי יריב, והשלושה החלו לחפש אפשרות שתעניק גם להורי הילדים הללו פתרון לימי הקיץ. אתמול, הודיע ברוט כי הוא יקצה תקציב מיוחד לשם כך, והורי הילדים הללו יוכלו מעתה לרשום אותם לצהרונים שיפעלו עד לתאריך 21 ליולי. השתתפות ההורים עבור התוספת תהיה 433 שקלים, והרישום ייעשה במשרדי החברה לתרבות, פנאי וספורט, באתר החברה או במרכזים הקהילתיים.

ברוט ציין כי: ״המטרה שלי היא להקל על ציבור ההורים עד כמה שניתן. הודעתי שאני מתכוון להציב בראש סדר העדיפויות את טובת התושבים ואת טובת התלמידים בעיר, ובהתאם לכך אנחנו מתעדפים גם את תקציב העיריה. אם המהלך יצליח נבדוק אפשרות להפוך אותו למתכונת קבועה, ואולי אף להרחיב אותו בהמשך״.

 

Tags

מ״מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך אלי יריב ציין עוד: ״זוהי בשורה אמיתית לציבור ההורים. אנחנו פועלים ללא הפסקה לחיזוק מערכת החינוך ולשיפור הקשר בין ההורים והתלמידים למערכת, ואין ספק שהצעד הזה יסייע בכך״.

מחזיקת תיק החינוך המיוחד, טל אסייג (ליכוד), אמרה כי: ״ההורים הללו נאלצו במשך שנים להפסיד ימי עבודה בלי סיבה אמיתית. אנחנו החלטנו לקחת אחריות ולהפעיל פתרון שהוא תקדימי גם ברמה הארצית. יש מעט מאד עיריות בארץ שעושות זאת, ברוב המקומות לא השכילו עדיין למצוא פתרון. אני שמחה שהנהלת העיר קידמה את היוזמה במסגרת הרצון שלנו לשפר את הטיפול החינוך המיוחד בעיר״.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close