חדשות

תושבי שכונת חרוזים בר”ג כועסים: “העירייה החליטה לבטל את ההסכם עם חניון שנקר, בלי לשאול את התושבים על הבעיות והשאירה אותנו עם מצוקה גדולה”. מה ענה להם על כך ראש העיר?

תושבי שכונת "חרוזים" ברמת גן נדהמו לגלות אתמול שמצוקת החניה שלהם הולכת וגדלה. העירייה החליטה לבטל את הסכם החניה הלילית לתושבים בחניון "שנקר" בטענה שהתושבים לא השתמשו בו. מאידך, לסגל "שנקר" יש תווים לחנות ברחובות השכונה עם מצוקה הולכת וגדלה. מה יש לתושבים לאמר על כך, ומה ענה להם ראש העיר?

שכונת חרוזים ברמת גן, כמו שכונות אחרות בעיר, סובלת ממצוקת חניה קשה. תושבים מעידים על כך שבסיום יום עבודה, או אף במהלך היום – הם מתקשים למצוא אם בכלל פיסת חניה בשכונה.

לפני זמן מה החליטה עיריית רמת גן לנסות פיילוט בו הגיעה להסכם עם מכללת “שנקר” הנמצאת במקום, שהחניון שלה יוכל לשמש את תושבי השכונה במהלך הלילה וכך לפתור את המצוקה לפחות לשעות הערב והלילה. בתמורה- סגל המכללה קיבל אישור לחנות רכבים בשכונה עצמה עם תווי חניה שהעירייה סיפקה להם בחינם.

אלא שבמציאות, כפי שמעידים תושבי השכונה ההסכם הזה היה לטובת המכללה והסגל שלה ולא עזר לתושבי השכונה. הסיבה כפי שמסבירה רונית: “הם קיבלו להחנות את הרכבים במקומות חניה שלנו במהלך היום- כשיש לנו בקושי איפה לחנות. אנחנו קיבלנו אמנם אישור לחנות בחניון שלהם, אבל עם היתר לחנות עד 07.30 בבוקר ולא יהיו קנסות ועוד מטעמים. אם היו מאפרים לנו להשאיר את הרכבים עד 08.00 בבוקר וכך שאנשים עם ילדים קטנים להכין לגנים ובתי הספר, או תושבים אחרים יוכלו לצאת בשעות הגיוניות ולהוציא את הרכב. שמו שעה כזאת שרוב התושבים כבר ויתרו על התענוג. מה עוד, שהחניון נמצא במרחק של 700 מטר מבתים רבים, ועל הבוקר לרוץ עם ילדים ולנסות להוציא את הרכב עד 07.30 זה משימה בלתי אפשרית”.

וכך, אתמול קיבלו תושבי שכונת “חרוזים” את ההודעה הבאה מהעירייה: “בהמשך לתקופת ניסיון בת שלושה חודשים בה נפתח חניון מכללת ‘שנקר’ לשימוש בשעות הערב והלילה, אנו מבקשים לעדכנכם כי לאור הממצאים שבידינו עולה כי תושבי השכונה אינם עושים שימוש בחניון המכללה, על כן אנו מודיעים על סיום ההתקשרות בין עיריית רמת גן למכללת שנקר בדבר חניית תושבים בחניון המכללה החל מתאריך – 17.5.19. שלכם עיריית רמת-גן, מוקד 109 לשירותך”.

התגובות של התושבים היו נזעמות. אסף, תושב השכונה כתב: “סרבו להקשיב לביקורת, יצרו הסכם שלא מאפשר לחנות שם ועובדה הוא נותר ריק. ההסכמה של העירייה לקנסות לתושבים, פינוי בשעה המוקדמת וחוסר ההבנה של מצוקת החנייה בשעות היום בשכונה הובילו להסכם בעייתי שלא עבד. נקווה שלהבא ילמדו מטעויות עבר ויעשו שיעורי בית כמו שצריך לפני שרצים לעשות כותרת ריקה מתוכן”.

ומיכל תושבת השכונה מציינת: “חבל שלא מתשאלים את התושבים בעניין. אם אפשר היה להוציא את הרכבים אפילו חצי שעה מאוחר יותר זה היה נהדר. דווקא השתמשתי כמה פעמים בחניון כשהייתה מצוקת חניה גדולה בלילה”.

Tags

בדיון שהתפתח בקבוצת הפייס של השכונה התערב לא אחר מאשר ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, שכתב לתושבים: “בעצמי ביקרתי 3 פעמים בחניון שהיה ריק לגמרי!”.

אלא תושבים אחרים ענו לראש העיר ודרשו לדעת האם באותה מידה העירייה ביטלה את תווי החניה שניתנו לאנשי המכללה, כדי להחנות את רכבם ברחובות השכונה בהם יש גם ככה מצוקת חניה? וכן דרשו לדעת מדוע העירייה לא שקלה להעמיד את שעת החניה בחניון עד לשעה 08.00?

כרמל שאמה הכהן עדיין לא ענה לתושבים על כך.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close