חדשות

ראש עיריית ר”ג מקדם הצעה להעלות משמעותית את מחיר הכניסה לספארי, כדי למנוע מרבים להגיע בחגים ופחות עומסי תנועה. מה חושבים על כך התושבים?

מה חושבים תושבי רמת גן על ההצעה של ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, הלעלות משמעותית את מחיר הכרטיסים לספארי בחגים ובחודשי הקיץ, כדי למנוע הגעה המונית של מבקרים ופקקים המעיקים על תושבי השכונות הדרומיות? שאמה הכהן אף ערך משאל בדף הפייסבוק שלו על כך, והתוצאות חד משמעיות...

חול המועד סוכות וחול המועד פסח ידועים כחגים של טיולי משפחות. שניים מהאתרים הכי מתוירים ואליהם זורמים מבקרים ובעיקר משפחות הם הפארק הלאומי ברמת גן וכמובן הספארי.

הנהירה לשני המקומות האלו, הביאה רק אתמול את עיריית רמת גן להוציא הודעה בה המבקרים מתבקשים שלא להגיע יותר לשני האתרים והמקומות האלו.

אלא שהעומס לא מתבטא רק היעדר מקומות חניה ופקקים בלתי נגמרים. זה מתבטא בעיקר במועקה שנוצרת עבור תושבי השכונות הדרומיות ברמת גן, שכפי שסיפרו אתמול ל”ניוזים מרכז” מוצאים את עצמם מתקשים לשוב לבתיהם לאחר שיצאו לקנות מצרכים בסופר.

לאחר המצוקה אליה נקלעו אתמול ובימי חול המועד תושבי השכונות הדרומיות – החליט ראש העיר, כרמל שאמה הכהן לקדם הצעה לדבריו שאולי תביא “להרחקת” עומס מבקרים בספארי בימי החגים. וכך הציע שאמה הכהן: “לאור העומס התחבורתי והפקקים בכל האזור אמליץ לדירקטוריון הספארי לייקר את מחיר הכרטיס לספארי בימי השיא (חגים ושבתות באביב ובקיץ) באופן משמעותי עד לפתיחת הכניסה החדשה מדרך לוד, בכדי לווסת את הביקושים ולהקל בעומסי התנועה. במקביל מקודמת על ידינו תוכנית פתיחת הכניסה הדרומית שהתקדמה לאחרונה באופן משמעותי”.

שאמה הכהן אף פתח מישאל בדף הפייסבוק שלו. עד עתה הצביעו במשאל 2800 איש, כשלמרבה ההפתעה רוב התושבים- 69 אחוז מתנגדים להצעה של שאמה הכהן.

רבים שענו הביעו התנגדות בעיקר בשל העובדה שמהלך כזה יפגע בעיקר במשפחות החלשות, שגם כך ידם אינה משגת לבקר במקומות כאלו אלא פעם בשנה, אם בכלל, כפי שכותבת תושבת ר”ג תמר: “נגד. למה שילד לא יצליח להגיע עם משפחתו כי אינם יכולים לשלם זאת-מה הוא אשם בעומסים.אז יש עומסים אז מה ???עוד קצת ממתינים????אפשר מנגד בגלל שהתושבים סובלים מהפקקים והעומס לתת דווקא להם הנחה בספארי”.

נטלי מתנגדת ומסבירה: “נגד. יש אנשים שיכולים להגיע רק בימי עומס מסיבות שונות. מה שצריך לעשות זה פשוט לשנות את שיטת מכירת הכרטיסים לספארי – על פי הרשמה מוקדמת תוך כדי הגבלת כמות המבקרים לפי שעות ולפי כמות המבקרים הסבירה. ככה גם המבקרים ייהנו ולא יעמדו בפקקים וגם תושבי העיר לא יסבלו”.

סיוון מצטרפת אליה ואומרת: “ממש לא לייקר. זה עולה כולל הוצאות נלוות למשפחה 5 נפשות כ 500 שח. לכל המדינה זכות לבקר בספארי”. ועומר מחזק: “במקום ליעל את צירי הגישה אז לייקר??? גם ככה החגים האלו עולים לנו ביוקר…”.

 

Tags

ועדי מסכמת: “פעמיים בשנה יש פקקים, נחיה איתם כמו בכל שנה. אבל למה להעלות את המחיר לספארי שגם ככה יקר למשפחה? מה תושבי רמת גן לא הולכים לספארי? אתה כאילו רוצה ל”העניש” תושבי חוץ, אבל גם תושבי רמת גן הולכים לספארי…”.

אלו שמסכימים חלקית מציעים כי הכרטיסים ימכרו ביוקר רק לתושבי חוץ ואילו תושבי רמת גן, או לחילופין תושבי השכונות הדרומיות יזכו לכרטיסים מוזלים יותר.

טלי כמו אחרים מציעה לייעל את הכניסה במכירת כרטיסים לפי שעות ביקור מסוימות לספארי.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close