ראשון לציון

אחרי ה”שלישי משפחתי” למשפחות: שלישי חופשי לגיל השלישי

מאות מתושבי העיר פוקדים מדי שבוע את לובי ורחבת העירייה במסגרת “שלישי משפחתי” שמקיימת העירייה. עתה מצטרף מיזם חדש של העירייה “שלישי חופשי- לגיל השלישי” המיועד לתושבי העיר הוותיקים. על היוזמה אמונה מ”מ וסגנית ראש העירייה ויו”ר ועדת גמלאי העיר, עו״ד ליאל אבן-זהר המחזיקה בתיקי החינוך והתרבות: ״תרבות צריכה להיות נגישה לכולם- משפחות, צעירים, נשים וגברים וכמובן גם לגמלאים.

הנחיתי לקדם את התרבות לגיל השלישי, ולהתחיל בימי שלישי בבית העם, ומסביב לעירייה. ראש העירייה, רז קינסטליך, כמובן נתן רוח גבית ותמך, וזוהי רק ההתחלה של פעילות משמעותית תרבותית ותוססת לכלל תושבי ראשון לציון״. שותפים למיזם: אגף תרבות, רשת הספריות והכותרים, מוזיאון ראשון ומוזיאון אגם בחברה העירונית”.

הפעילויות יתקיימו בבקרים ובשעות הצהריים בבית העם, מוזיאון ראשון לציון, ספריות כותר ועוד. הכניסה לתושבי העיר חופשית בהצגת תעודת זהות או כרטיס תושב. העלות לתושבי חוץ – 20 שקלים.

המיזם יחל בתחילת חודש אפריל, ביום שלישי (2.4.19) בשעה 11:00 יתקיים מופע ״מחרוזת מנגינות״. צמד האמנים שאול ויוליה בן-הר עם מוזיקת העולם ושירי זמרת הארץ במגוון כלי נגינה – כינורות, חלילים, חצוצרות, עוד חשמלי ושירה.

האירועים הבאים: סדנת צילום בכותר אלון ב-16.4.19, הרצאה בבית בעם ב-30.4.19, מפגש קולנועי בבית העם ב-14.5.19, בוק סרפינג בכותר אלון ב-21.5, סיור אדריכלי במוזיאון ראשון לציון ב-28.5 והרצאה בבית העם ב-4.6.19. לאירועים עתידיים נוספים יש לעקוב אחרי הפרסומים בתא החברה העירונית. על פי הערכות, קהל הגמלאים בראשון לציון מונה למעלה מ-50 אלף תושבים הנהנים משפע אירועים ופעילויות לניצול מרבי של זמן הפנאי שלהם.

בנוסף, הארכת שעות החנייה החינמיות לבעלי תו הזהב. ראש העירייה, רז קינסטליך ומחזיק תיק החברה לבטחון, סגן ראש העירייה מקסים בביצקי, הנחו את החברה לבטחון להאריך את שעות החנייה החינמיות בחניונים העירוניים לתושבי העיר, בעלי תו הזהב, קרי תושבי בני 70 ומעלה. ראש העירייה, רז קינסטליך, מסביר כי הגיעו לידיו פניות תושבים ותיקים שזקוקים ליותר זמן כדי לסיים את הסידורים שלהם. כאמור, ראש העירייה ומחזיק התיק בחנו את הפניות וניאותו להאריך את שעות החנייה החינמיות.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  Back to top button
  נגישות