רמת גן

כשכרמל שאמה הכהן השיב לטבע את כרמל הבז

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הגיע בבוקר יום ראשון לביקור בספארי רמת גן, לראשונה מאז נבחר, ונחשף יחד עם סגנו, עו”ד רועי ברזילי ומ”מ ראש העירייה, ליעד אילני, לנכס הזואולוגי־חינוכי החשוב ביותר הנמצא בליבה של העיר.

תחילה הגיע ראש העירייה לביקור בבית החולים לחיות בר המשותף לספארי ולרשות הטבע והגנים. בית החולים הוא פרויקט שמירת הטבע מהמובילים בעולם ומטפל מידי שנה בכ־5,000 חיות בר במטרה להשיבן לטבע. במסגרת הביקור בבית החולים, צפה ראש העירייה בטיפול בשקנאי ירוי, רגע לפני שנכנס לניתוח מורכב והאכיל בבקבוק עופר שנפגע בטבע, נותר ללא אמו וזקוק למספר האכלות מיוחדות ביום עד שיוכל לשוב אל הטבע.

לאחר מכן הוא השיב לטבע בז שהגיע מהכרמל וגם זכה לשם “כרמל”. הבז שסבל משבר בכנף, נותח וכעת הוא בריא ויכול לשוב אל הטבע. מבית החולים לחיות בר המשיכה הפמליה לצפות באימון פילים, במהלכו קיבל ראש העירייה הסבר על בעיות הרגליים שעלולות להיגרם ליונקים הגדולים בשל כובד משקלם, וכיצד המטפלים פותרים אותן בעזרת אימון. במשך שנים, בסבלנות רבה, במקצועיות וביצירת אמון, המטפלים במקום לימדו את הפילים להניח את רגליהם על קיר אימון מיוחד וטיפלו בהם באמצעות פדיקור.

בהמשך האכיל ראש העירייה ג’ירפות בענפי רימון ונפגש עם שלושה תלמידים מבית ספר “בית אקשטיין” שבתחומי הספארי. בית ספר זה הוא היחיד מסוגו בעולם שמתקיים בתוך גן חיות ומאפשר לתלמידים עם בעיות קשב וריכוז ולקויות למידה ללמוד בסביבה מעשירה.
לבסוף התקיים מפגש בחצר קיפופי הלמור, שבמטרה לשמור על משקלם מפחיתים המטפלים את כמות הפירות שהם מקבלים ומאזנים את הדיאטה שלהם עם הרבה ירקות.
“גיליתי שלשלוח ציפור אל החופש זה דבר מרגש, קל וחומר כשמדובר בבז שהגיע אלינו מהר הכרמל ונקרא על שמי”, ציין שאמה הכהן. “תפקיד ראש עירייה הוא מרתק ומלא עשייה וסיפוק, אבל אשמח בכל עת להגיע ולשלח בעל חיים לחופשי”.
סגן ראש העיר ויו”ר הספארי, עו”ד רועי ברזילי הוסיף: “בחמש השנים הקרובות הנהגת העיר החדשה תפעל למימוש תוכניות ארוכות טווח לספארי רמת גן – פנינת הטבע הירוקה שלאחרונה עברה לאחריות הבלעדית של העירייה – תוך קידום יוזמות חדשות והרחבת הפעילות החינוכית והפעילות לרווחת בעלי חיים במקום”.

צילום: אורי חבושי

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות