בלעדי-ברגע האחרון: צביקה ברוט דחה הצעה של מקורבי בכר, לפיה יוסי בכר יפרוש – וימונה לסגנו

גורמים המקורבים ליוסי בכר יזמו את המהלך, לאחר שהתפרסם כי כמה מראשי המטה הבולטים שלו חצו את הקווים ויתמכו בברוט. ברוט סירב להצעה וענה:"לתת לציבור להחליט בקלפי, כי רק הבת-ימים יחליטו ולא העסקנים". בינתיים, זועמים בסביבתו של בכר על סגניתו אסתר פירון, לאחר שנחשפה הקלטה נוספת בה היא אומרת כי: "אני אצטרך לקחת כדור נגד בחילה לפני שאצביע ליוסי בכר

יממה לפני פתיחת הקלפיות בבת-ים, במסגרת הסיבוב השני והסופי בקרב על ראשות העיר, מתברר כי מאחורי הקלעים היו מגעים מצד גורמים המקורבים לראש העיר, יוסי בכר, במטרה למנוע את הבחירות. לדברי בכירים המקורבים לנושא, מקורבים לבכר פנו לצביקה ברוט, באמצעות מתווך, והציעו לו דיל: יוסי בכר יסיר את מועמדותו ובכך יהפוך ברוט לראש העיר ללא בחירות, ובתמורה ימונה בכר לסגנו של ברוט עם שכר לכל הקדנציה.

ייתכן והפנייה לברוט נעשתה ביוזמה של המקורבים מבלי שבכר עצמו ידע מכך כלל.

לדבריהם, הם האמינו כי בכר בשל להסכים למהלך כזה, הן בשל הפרסומים על בכירים במטה של בכר אשר חצו את הקווים ועברו לתמוך בברוט, והן בשל הפרשה האחרונה שהתפרסמה בערוץ 1 בסוף השבוע, בנוגע לחשדות למעשי זיוף ומרמה על ידי בכיר בעירית בת-ים. על פי הפרסום, הנהלת העיר בראשות בכר השתיקה את הפרשה ולא דיווחה עליה למשטרה – ובכר אף מינה את הבכיר להיות אחד מראשי מטה הבחירות שלו. גורמים בעירייה אומרים כי בעקבות הפרסום נפתחה חקירה וצפויים מעצרים, אך אלו יהיו ככל הנראה רק לאחר הבחירות.

כך או כך, ברוט דחה את ההצעה ואף לא הסכים לקיים פגישה בנושא. “הוא היה נחמד מאוד אך אמר שהוא מתנגד לדילים פוליטיים מהסוג הזה שהיה נהוג בעבר”, אומר אחד הגורמים שהיה מעורב בגישושים, “הוא ציין שהוא מכבד את כולם, למרות ההתקפות הקשות של יוסי בכר נגדו, אך הוא חושב שהציבור צריך להחליט בקלפי מי יהיה המנהיג הבא שיביא את השינוי לבת-ים ויוציא אותה לדרך חדשה. זה בכלל לא היה על הפרק מבחינתו, ולא היה על מה לדבר”.

לדברי הגורמים: “הקרב בין הצדדים צמוד, וגם אם יש יתרון קל לברוט – אין ספק שמה שייקבע זה רק אם הבת-ימים יגיעו לקלפי או לא. אם האנשים יישארו בבית ברור שבכר ינצח. כל מי שנשאר בבית, זה כאילו הצבעה לבכר. לעומת זאת, אם הבת-ימים יצאו לקלפיות ואחוז ההצבעה לא יהיה נמוך מאוד, יהיה מהפך בסוף יום הבחירות והעיר תצא לדרך חדשה. ידוע שאחוז הצבעה נמוך משרת בדרך כלל את ראש העיר המכהן”.

בתוך כך, הביעו בימים האחרונים בכירים במטה בכר זעם נגד סגניתו של בכר, אסתר פירון, לאחר שהתפרסמו הקלטות נוספות שלה בה היא אמרה כי: “אני אצטרך לקחת כדור נגד בחילה לפני שאצביע ליוסי בכר”. הפעם, בניגוד להקלטות הקודמות שנאמרו בחודשים האחרונים, מדובר בהקלטה ישנה יותר שכבר פורסמה בעבר – אך הסמיכות של הפרסום לדברים האחרונים שאמרה פירון נגד בכר, גרמה לכעס בין חברי הסיעה לבין עצמם.

בבחירות ב-30.10 סיעתו של בכר איבדה מחצית מכוחה: במקום 8 מנדטים שהיו לה, היא נותרה כעת עם 4 בלבד. לעומת זאת, סיעת הליכוד בראשות צביקה ברוט זינקה מ-2 מנדטים ל-5 מושבים והפכה לסיעה הגדולה במועצה.

בהקלטות האחרונות נשמעה פירון אומרת כי “אין ספק שצריך שינוי” ואמרה כי יוסי בכר לא כשיר לשמש כראש עיר. ההערכה היא כי בלי קשר לתוצאות הבחירות שיהיו, צפויה אווירה קשה בתוך הסיעה המסוכסכת בחודשים הקרובים.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close