חדשות

חשיפה: רשימת הדרישות של ש”ס בר”ג משני המועמדים. מה המחיר שהם דורשים בתמורה לתמיכה ומי הסכים?

המאבק על ראשות העיר רמת גן מציב את הזרקור הבוקר על סיעת ש”ס – בראשות מנחם דוד.

ערב הבחירות בסוף אוקטובר יצא סרטון של הרב ניסן, הרב של אנשי ש”ס ברמת גן, בו הוא קורא להצביע לכרמל שאמה הכהן. מייד עם פרסום הסרטון דרשו אנשי ישראל זינגר, כי כרמל שאמה הכהן יחשוף את העסקה שחתם עם ש”ס. אולם הבוקר, במטה כרמל שאמה הכהן מצהירים בצורה חד משמעית, כי אין הסכם בין כרמל שאמה הכהן לש”ס. לא חתום ולא שבעל פה.

עדיין, במטה זינגר עתרו הבוקר לוועדת הבחירות בדרישה כי כרמל שאמה הכהן יחשוף את פרטי ההסכם שלו עם ש”ס, שוב- הסכם שבמטה שאמה הכהן טוענים כי אין דבר כזה.

אז לפני שנעבור לטענות שני הצדדים, מה אנשי ש”ס בראשות מנחם דוד דרשו בפגישות עם שתי המטות- הן של כרמל שאמה הכהן והן של ישראל זינגר?

בראש רשימת הדרישות נמצא סגן בשכר עבור מנחם דוד. ולאחר מכן דרשו אנשי ש”ס את הדברים הבאים: רב העיר, יו”ר המועצה הדתית בעיר, יו”ר הוועדה לבתי הכנסת וכל תיק תרבות תורנית ומסורת ישראל.

כאמור, הבוקר מטה זינגר עתר לוועדת הבחירות בכדי לדרוש שכרמל שאמה הכהן יפרסם את ההסכם שלדבריהם יש לו עם ש”ס. הם מבססים טענה זו, על סמך העובדה ששאמה לא חילק תיק סגנות אחד. במטה שאמה הכהן טוענים כי אין הסכם עם ש”ס וכי אמנם יש תיק סגנות אחד, אבל הם מחכים שאולי גלעד שריר יכנס לקואליציה של שאמה הכהן.

במכתב לוועדת הבחירות כתב הבוקר זינגר: “לא ברור מה שאמה מסתיר מהציבור, חבל ששאמה לא חושף לציבור הבוחרים מה הוחלט לגבי השבת, על המינוי של רב העיר החדש ע״י ש״ס ועוד. בעוד אני מפרסם את ההסכמים עליהם חתמתי עם ראשי הסיעות השונים, מסתתר כרמל שאמה מסיבה בלתי ידועה ואינו מוכן לחשוף ברבים את ההסכם עליו חתם עם סיעת ש”ס ברמת-גן, זאת על אף החובה החוקית לעשות כן. בעוד ששאמה  מיהר לפרסם ברשתות החברתיות את דבר ההסכם עם ש”ס, הרי שכאשר מדובר בחובה חוקית הוא מרשה לעצמו לזלזל בה ונמנע במכוון לפרסם את ההסכם. מדובר בכשל מרכזי בהתנהגותו של מועמד לראשות העיר רמת-גן שמחביא שלדים בארון ואינו מוכן להראות לקהל המצביעים את ההסכם מעורר המחלוקת”.

ממטה שאמה הכהן השיבו: “כרגע אין הסכם עם ש”ס. כל הסכם כאשר יחתם יפורסם לציבור בהתאם לחוק. מדובר בעוד פייקניוז מבית המדרש של ראש עיר בהיסטריה שבלחץ מכך שעוד מעט יהיה היסטוריה יחד עם ההסכם שלו עם אגודת ישראל. אין שום הבטחה לסגירת העיר בשבת ואפילו לא פירור של הבטחה. החזית הדתית המאוחדת שמורכבת מנציגי הבית היהודי ואנשי ש”ס  היא הרשימה היחידה שמייצגת את הציבור הדתי בעיר וכל ניסיון הדרה שלהם כמו של כל מגזר או מגדר הינו דבר פסול וחשוך שמונע בעיקר מפוליטיקה זולה וצביעות. ברמת גן יש מקום לכולם כאשר איש באמונתו יחיה תוך כבוד הדדי והכלה של השונה והאחר. עקרונותינו ומטרותינו ברורים פורסמו ונאמרו באופן עקבי ורציף גם במצע ולא ישתנה בהן פסיק אחד”.

 

 

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות