חדשות

ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן, בתגובה לסרטון שהפיץ מוטי פרנקו על הסכם הגג של באר יעקב:  “לחץ הבחירות מעביר מתמודדים על דעתם וחוצה שיאים בהונאת הציבור, הסכם הגג שיכניס מיליארדים לבאר יעקב הוא ההבטחה שלי לעתיד התושבים”

הסכם הגג של באר יעקב הוגדר על ידי מומחה הכלכלה פרופ’ עזרא סדן ובכירים במשרד האוצר כהסכם הגג הטוב ביותר בישראל, אומרים במטה גוזלן ומוסיפים כי מדובר באמירה נחרצת וחד משמעית של כלכלנים משפיעים ומנוסים ועדיין, יש החולקים על קביעה זו ומנסים להשפיע על ציבור הבוחרים להטיל ספק במהימנותה. בשבוע שעבר פרסם חבר המועצה, מוטי פרנקו סרטון לפיו הסכם הגג של באר יעקב מסוכן תקציבית ליישוב. בסרטון מונה פרנקו שתי סוגיות קריטיות, לדידו, החסרות בהסכם והן: מתן עדיפות לשיווק ובנייה של אזורי תעשיה ומסחר על פני שיווק יחידות מגורים ופתרונות תחבורה, פרנקו מציג את הסוגיות הללו כסוגיות בוערות, ותולה את מימושן באג’נדה של  סיעת באנו לשנות בראשותו.

ראש המועצה המכהן, נסים גוזלן, מי שהוביל ונלחם על הסכם הגג של באר יעקב משך שנים מול משרדי הממשלה ומי שניהל את מאבק על שטחי צריפין מול עיריית ראשון לציון בראשותו של מאיר ניצן משנת 2005, התייחס ללחץ המופעל על הציבור לפני הבחירות “הדבר מעביר את יריביי על דעתם” ופירט: “הסכם הגג של באר יעקב הופך את המודל הכלכלי של באר יעקב ועשוי להפוך את היישוב לאחד מהעשירים בישראל. ההסכם מעניק מיליון מטרים רבועים של דיור ומסחר, המהווים כ- 4 מיליארד שקלים שיושקעו ביישוב בשנים הקרובות. העתיד הכלכלי של באר יעקב תלוי בארנונה לעסקים, אזורי תעשייה ומסחר ומתחמי הייטק. אם היינו נותנים לאנשים אחרים לנהל את ההסכם הזה, באר יעקב הייתה נשארת עם הפקקים, בלי  מטר מצריפין  ותושבי ראשון לציון היו מקבלים את כל הכסף. לא סתם טובי מומחי הכלכלה קוראים להסכם הגג שעליו נלחמתי בשביל התושבים– ההסכם הטוב ביותר בארץ וכתבו עליו כבר בעיתונות, לא סתם קיבלה המועצה 190 מיליון שקלים מקדמות לקופה הציבורית, לטובת פיתוח היישוב וניתן לראות את הביצוע בשטח, בשכונות הוותיקות”.

Tags
מודל כלכלי שיכניס מיליארדים לבאר יעקב. ניסים גוזלן. צילום ראובן קפוצ'ינסקימודל כלכלי שיכניס מיליארדים לבאר יעקב. ניסים גוזלן. צילום ראובן קפוצ'ינסקי

לשאלה מה הסכם הגג יעניק לתושבים בשנה הקרובה, עונה גוזלן “נתחיל בזה שבמסגרת הסכם הגג כבר שווקו כ- 60 אלף מטרים משטחי המסחר שעתידים להניב הכנסות לקופה הציבורית. מעבר לכך, ההסכם מבטיח שבשנה הקרובה באר יעקב תמשיך במגמת התנופה ופיתוח התשתיות שכבר החלו ברחובות היישוב, בניית היכל התרבות וקאנטרי קלאב מרהיב ביופיו בשכונת צמרות, הקמת הקונסרבטוריון והמט”ל בשכונת גני מנחם, בניית מועדוני נוער ומועדוני גיל הזהב ברחבי היישוב, בתחום שירותי הדת יושלמו בניית בתי כנסת ומקווה הנשים בגני מנחם. שיפור ושדרוג התשתיות יורגש בכל רחבי היישוב. לצד כל זאת, שטחי המסחר בצריפין, המשווקים באופן מאסיבי, יניבו לבאר יעקב הכנסה שוטפת יציבה מארנונה עסקית. הסכם הגג הוא ההבטחה שלי לעתיד של תושבי באר יעקב, כל מה שרואים וחווים כרגע זה רק חלק מהגשמת החזון שלי, שאותו נמשיך לממש בשנים הבאות.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close