חדשות

ברוורמן ממשיך במלחמה נגד מפעל “טביב” וזימן אותם לשימוע לביטול הרישיון. “המפעל לא ביצע את הצעדים למניעת מפגע הריחות, כפי שנדרש”

ראש עיריית פתח תקווה מעלה את נגד המפעלים המזהמים בעיר מדרגה נוספת היום יצאה הזמנה לשימוע לביטון רישיון העסק של מפעל "טביב" עקב אי עמידה בדרישות העירייה. "הסברי המפעל לא מקובלים, מפגע איכות הסביבה הזה חייב להיפסק", אמר ברוורמן.

המילה האחרונה עדיין לא נאמרה בנושא המפעלים המזהמים באזור התעשייה סגולה שבפתחי תקווה.
הבוקר הנחה ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן, להוציא למפעל “טביב” שימוע לפני ביטול רישיון עסק. זאת בעקבות אי עמידת המפעל בדרישות האגף לאיכות הסביבה. בין היתר נדרש מהמפעל העמדת תחנת ניטור רציפה על גדר המפעל, במיקום ובסוגי הפרמטרים הנמדדים שיקבעו ע”י האגף לאיכות הסביבה. דרישה זו קוימה והנתונים זמינים ונגישים לאגף באופן מלא ושוטף. אולם דרישה נוספת הייתה קירוי מלא של אזור המגרסות, כולל טיפול מלא בסוגי החומרים הנפלטים לאוויר, דבר אשר לא בוצע במלואו וטרם הסתיים.
השימוע הוא המשך ישיר לפעולות קודמות של העירייה בנושא. תחילה הוגשו צווי סגירה מנהליים נגד המפעלים. לאחר שבית משפט השלום בפתח תקוה קיבל את ערעורם של המפעלים.
Tags

בחודש מאי האחרון, פנו בעירייה לערכאה גבוהה יותר. בית המשפט המחוזי בלוד הפך את החלטת בית המשפט השלום, תוך תמיכה בראש העיר, וכך צווי הסגירה נכנסו לתוקף מחדש ואלו היו אמורים לסגור את שערי המפעל בתוך 30 יום.  לאחר שהמפעלים החשודים כמזהמים בחרו להתעלם מצווי הסגירה והמשיכו לעבוד כרגיל, הגישה העירייה כתב האישום כנגדם.
“הסברי המפעל אינם מקובלים, היו דרישות ברורות והם בחרו להתעלם מהן.” אמר ראש העיר והוסיף: “פעילות המפעלים נכון להיום זה מפגע איכות סביבה שחייב להיפסק, אני פועל על פי כל הכלים שברשותי כדי למנוע את המשך עבודתם עד אשר יעמדו בדרישות.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close