בריאות

רופאים ליום אחד: פעילות בית חולים לדובים במרכז בריאות הילד של כללית ביקנעם עמק השלום

צוות מרכז בריאות הילד של כללית ביקנעם עמק השלום, מחוז חיפה וגליל מערבי יוזם פעילות עם גני ילדים ביקנעם המסייעת להפחתת חרדה בקרב הילדים, כאשר הם מגיעים למרפאה

כחלק מהקשר של מרפאות כללית ביקנעם עם התושבים, צוות מרכז בריאות הילד של כללית, בניהולה של ד"ר אורלי בן אור מבקרים, לאורך השנה, בגני הילדים ברחבי יקנעם ומעבירים פעילויות שונות. הפעם ילדי גן דולב וגן לוטוס הגיעו הם למרפאה כדי להשתתף בפעילות ייחודית במרכז – 'בית חולים לדובים'. לצורך הפעילות התבקשו הילדים להביא איתם את 'הדובים' שלהם כדי שיוכלו להעניק להם טיפול רפואי ולהרגיש לכמה שעות איך זה להיות אנשי צוות רפואי.

כאמור, הילדים וצוות הגן, הגיעו יחד עם הדובים שלהם מהבית ולמדו מאנה כהן, מנהלת הסיעוד של מרכז בריאות הילד איך לטפל בדובי כשהוא חולה. במהלך הפעילות למדו הילדים מצוות המרפאה כיצד לחבוש את הדובי, איך לשמור על סביבה נקייה ולא לפזר חיידקים על מנת למנוע את מחלת השפעת, למדוד חום, מתן טיפול באינהלציה, איך לתת תרופה ולהקשיב ללב עם סטטוסקופ. הילדים והצוות סיפרו כי נהנו מאוד מהפעילות.

"חשוב לנו לשמור על הקשר עם הילדים באופן לא פורמלי. מטרת הפעילות היא לעזור לילדים להתמודד עם רגשות של חרדה ופחד מפני טיפולים רפואיים. דרך המשחק, הילדים לומדים על תהליך הטיפול הרפואי ומבינים שהוא לא תמיד מפחיד כמו שהם חושבים. כתוצאה מכך, כאשר יצטרכו להגיע למרפאה לשם אבחון וטיפול, הילדים יגיעו ביתר רצון, ישתפו פעולה ויחששו פחות" מספרת אנה.

דוברות כללית
[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות