השכונה החדשה של חיפה תיקרא על שמו של רוה”מ לשעבר- יצחק שמיר

לאחר חצי שנה של פעילות בנושא הצליח חבר מועצת העיר חיפה מטעם הליכוד, אלי בן דיין, להנציח את שמו של ראש ממשלת ישראל לשעבר, יצחק שמיר, כשהשכונה החדשה שתיבנה בחיפה תיקרא על שמו. כך כתב אלי בן דיין, בפייסבוק שלו: אני גאה ונרגש לבשר לכם שלאחר שאילתא ובקשה לעירייה של חבריי לסיעה ושלי  תיקרא שכונה חדשה ברכס הכרמל על שם ראש ממשלת ישראל השביעי יצחק שמיר. כראש ממשלה פעל שמיר להעלאתם וקליטתם של יהודי ברית המועצות ויהודי אתיופיה, לחם ללא לאות למען ארץ ישראל ושלמותה, אך בצניעותו ובפשטותו כאשר נאם בטקס קבלת פרס ישראל על מפעל חיים ביקש שמיר להיזכר רק "כאיש שאהב את ארץ ישראל ועמד על משמרתה כל חייו".  למרות היותו איש רב פעלים וממנהיגיה הציונים החשובים ביותר של מדינת ישראל, היה שמיר, איש צנוע ולא עסק או קידם את הנצחתו. כולנו תקווה שמפעל ההנצחה הזה יהיה רק הסנונית הראשונה לשימור מורשתו ופועלו של ראש הממשלה שמיר למען יכירו הדורות הבאים את המנהיגים אשר בשבילם מדינת ישראל הייתה לחלום אשר בכוח פועלם הפכה לא רק למציאות אלא למדינה המופלאה שבה אנו חיים. בהזדמנות אני רוצה להודות לראש העיר עינת קליש, לניר שובר, למשפחת שמיר ולוועדת השמות שאישרה את בקשתי. וכמובן ליור סיעת הליכוד מר שמשון עידו, יצחק בלס וסגן ראש העיר לשעבר מר רמי לוי שעזרו לקידום הנושא. מאחל בהצלחה וכמובן בריאות לכולם בימים אלו!"
אלי בן דיין. צילום ארז שטיינראלי בן דיין. צילום ארז שטיינר

אלי בן דיין בתגובה לניוזים צפון: “בעקבות כתבה אשר התפרסמה בערוץ 1 לפני מספר חודשים עלה בי הרעיון להנציח את שמו של יצחק שמיר. טרם הגשת השאילתא פניתי לרמי לוי סגן ראש העיר לשעבר ולשמשון עידו יו”ר הסיעה של הליכוד בבדיקה האם אכן קיים מוסד ציבורי אשר קרוי על שמו. בנוסף ביקשתי את עזרתם בקידום הנושא מול הגורמים הרלוונטיים בשל ניסיונם והכרתם איך ניתן לקדם זאת מול הגורמים הרלוונטים. ב- 13 לספטמבר 2019 הגשתי הצעה לסדר שנדונה בישיבת המועצה בה הוחלט כי אכן יש לדאוג להנצחת שמו והנושא יובא לוועדת השמות על מנת לבחון מה יהיה אכן ראוי. יש לציין שבתהליך ניר שובר תמך וקידם את הנושא מול הגורמים הרלוונטים כולל ראש העיר עינת קליש. לאחר התייעצויות נמסר לי כי מתוכננת להקום שכונה חדשה ברכס הכרמל וישנו רצון להנציח את שמו בשכונה הנ”ל. כמובן שבעת הזאת פניתי למשפחת שמיר גוללתי בפניהם את הנושא והעברתי את כלל החומרים על מנת לקבל את אישורם. לאחר מתן האישור יכולנו להמשיך ולהתקדם בתהליך מול וועדת השמות. אני שמח שוועדת השמות אימצה את המלצות ראש העיר לקרוא את השכונה על שמו! כראש ממשלה פעל שמיר להעלאתם וקליטתם של יהודי ברית המועצות ויהודי אתיופיה, לחם ללא לאות למען ארץ ישראל ושלמותה, אך בצניעותו ובפשטותו כאשר נאם בטקס קבלת פרס ישראל על מפעל חיים ביקש שמיר להיזכר רק “כאיש שאהב את ארץ ישראל ועמד על משמרתה כל חייו”. למרות היותו איש רב פעלים וממנהיגיה הציונים החשובים ביותר של מדינת ישראל, היה שמיר, איש צנוע ולא עסק או קידם את הנצחתו. כולנו תקווה שמפעל ההנצחה הזה יהיה רק הסנונית הראשונה לשימור מורשתו ופועלו של ראש הממשלה שמיר למען יכירו הדורות הבאים את המנהיגים אשר בשבילם מדינת ישראל הייתה לחלום אשר בכוח פועלם הפכה לא רק למציאות אלא למדינה המופלאה שבה אנו חיים. בהזדמנות אני רוצה בראש ובראשונה להודות למשפחת שמיר היקרה, לראש העיר עינת קליש, לניר שובר ולוועדת השמות שאישרה את בקשתי. וכמובן ליו”ר סיעת הליכוד מר שמשון עידו , יצחק בלס וסגן ראש העיר לשעבר מר רמי לוי שעזרו לקידום הנושא.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות