בית המשפט בחיפה גזר 28 חודשי מאסר בפועל על ראאד סלאח – הסית לאלימות ולטרור, בעיקר אחרי שנרצחו שני שוטרי מג”ב בהר הבית

בית המשפט השלום בחיפה גזר היום 28 חודשי מאסר בפועל על ראאד סלאח' מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, לאחר שהורשע בשלוש עברות של תמיכה בהתאחדות בלתי מותרת, ו-3 עבירות של הסתה לטרור.

ברקע הפרסומים והנאומים שנשא הנאשם, מהומות ואירועי הפרות הסדר בהר הבית, שהתרחשו בחודש יולי 2017. וזאת בהמשך לפיגוע שהתרחש ביום 14/7/17 במתחם הר הבית, על ידי שלושה מחבלים, תושבי אום אל פאחם, בו נרצחו שני שוטרי מג"ב. לאחר הפיגוע, נסגר מתחם הר הבית, ובהמשך הוצבו  גלאי מתכות, בכניסה להר הבית. בעקבות החלטה זו, שררה מתיחות ביטחונית רבה, באיזור הר הבית, אשר הובילה לעימותים אלימים, בין האוכלוסיה הערבית המוסלמית, לבין כוחות הביטחון. באישום הראשון הביע הנאשם תמיכה מפורשת בארגון התנ"ס, אשר עם הכרזתו כהתאחדות בלתי מותרת ולאור החוק, נחשב כארגון טרור. הוא טען, כי הארגון ממשיך להתקיים חרף חסימתו כארגון לא חוקי ואף טען כי הוא עדיין עומד בראשו. באישומים האחרים נגד ראאד סלאח - נשא הנאשם דברים, תוך שבח, אהדה, תמיכה והסתה לטרור. נאומיו והתבטאויותיו של הנאשם, נישאו על רקע האקלים הביטחוני, המתואר לעיל.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי: "כיום, מדובר ב'עליית מדרגה'. בנדוננו, הנאשם שיבח תמך והסית לטרור, ולא 'רק' לגזענות ואלימות, כמו במקרה הקודם בו הורשע. דפוס התנהגותו, אז והיום, זהה. הרטוריקה והטקטיקה, המשלהבים לא השתנו. כמו אז, גם כיום, ישנו שימוש, במוטיב הסכנה למסגד 'אל אקצה' כדי להצית את המון המאמינים, בטענה כי המקום הקדוש נתון כביכול בסכנה... הדברים נאמרו, באופן מסית, תוך אהדה ושבח למעשה טרור שאירע (הפיגוע בהר הבית), תוך שימוש ברטוריקה מלבה, מחרחרת ריב, שנאה, ומדון, שבכוחה לעודד שפיכות דמים. דברים שבינם לבין מחאה חריפה, המצויה בגדריו של חופש הביטוי, אין דבר וחצי דבר... אשר לעיתוי הדברים שנאמר על ידו, כאמור  הדברים נאמרו בצוק העיתים ובלהט הרוחות, באווירה נפיצה במיוחד, על רקע המהומות והפיגוע בהר הבית. במקרה בו מדובר באיש ציבור בעל שיעור קומה, כמו זה של הנאשם, אומר דברים מסיתים חמורים, ודבריו זוכים לחשיפה ציבורית כה רחבה, טמון בכך פוטנציאל גבוה לטרור ולאלימות".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות