"פגיעה בביטחון ילדינו" השנה יקוצץ תקציב הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול

בשל החלטת משרד האוצר על קיצוץ של כ- 2/3 מתקציב הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול לשנת 2020 ביחס לתקציב שהוקצה לנושא בשנת 2019, נאלצת הרשות לצמצם משמעותית את היקף ההשתתפות במימון יישום תכניות בתחומי עיסוקה של הרשות ברשויות המקומיות בשנת 2020, כך שתופסק / תצומצם ההשתתפות במימון תכניות מקצועיות ורכיבים שונים במסגרת התכניות, כולל כוח אדם הפועל למניעת התנהגויות סיכון - אלימות, סמים ואלכוהול". שנים ארוכות פעלו "עיר ללא אלימות", "אגף מצילה" והרשות "למלחמה בסמים ובאלכוהול" ברשויות המקומיות ובשנת 2018 אוחדו לגוף מניעתי אחד גדול כחלק ממאמץ המניעה, כך הוקמה ה"רשות לביטחון קהילתי", הרשות מפעילה תכניות מניעה, טיפול ושיקום, אכיפה וטכנולוגיה כחלק ממעטפת הביטחון האישי בכ- 240 רשויות מקומיות ומועצות אזוריות. המשרד והרשויות המקומיות מממנים במשותף את הפעילויות המבוצעות, עפ"י מודל שאושר בהחלטת ממשלה כשתכלית הפעילות - הגברת הביטחון האישי, צמצום פשיעה, מניעת אלימות ומניעת השימוש בחומרים ושתיית אלכוהול. הצוותים הפועלים בתחום טוענים כי משמעות סגירה/ צמצום עצום של הפעילות, הנה פגיעה קשה בכלל הקהילות במדינת ישראל, ממניעת התנהגויות סיכון ועד פגיעה קשה בביטחון האישי של התושבים וכי החלטת האוצר תגרור פיטורי אלפי עובדים המועסקים ברשויות המקומיות תחת מנהלי התכנית בתחום של מניעת אלימות סמים ואלכוהול בקרב בני נוער ואוכלוסיות מוחלשות. הדבר יגרור לטענתם, לביטול סיירות הורים, למניעת אוזן קשבת לילדים בנושא חרמות ובריונות, לפיטורי צוותי חינוך ורכזי הנוער, להפסקת הדרכת הורים ועוד. השבוע התקיימה במועצה המקומית חוף כרמל ישיבה בנושא, להלן ציטוט מדברי צוות הייעוץ בבתי הספר התיכוניים: "המחלקה לביטחון קהילתי בחוף הכרמל בהובלת מיה שדה, היא העוגן שלנו בכל מה שקשור לענייני מניעת אלימות סמים ואלכוהול. תמיד מעודכנת בכל המתרחש בשטחי המועצה, בתכניות ובפעילויות למניעה הכי חדשניות והכי מותאמות לצורכי הנוער. כבר שנים שאנו נעזרות בידע המקצועי של המחלקה בהכנת יום ייעוץ ומניעה שנתי בגיוס מיטב המרצים, ההצגות וההפעלות כמו גם בעזרה מימון היום ושאר הפעילויות במהלך השנה. העבודה האינטנסיבית מול הנוער במועצה מוכיחה את עצמה, יש פחות אירועים חריגים".
הסהרורים, סיירת ההורים של חוף הכרמל. צילום עצמיהסהרורים, סיירת ההורים של חוף הכרמל. צילום עצמי

מיה שדה, קרימינולוגית ומומחית להתמכרויות, מנהלת "הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול"- ביטחון קהילתי במועצה אזורית חוף הכרמל: "המועצה האזורית חוף הכרמל שמה על סדר היום הציבורי את נושא מניעת השימוש בחומרים ומניעת אלימות. ראש הרשות וסגניו פועלים ללא הרף למיגור התנהגויות אלו. תכניות המניעה מקבלות מקום של כבוד ויש גב מלא לפעילות ענפה ויצירתית בתחום ככל שיידרש. כעת, משהוקפאו התקציבים, הדבר יהווה קושי מרכזי ביישום המהלכים הנדרשים עבור הרשות המקומית, ופגיעה קשה בשירות אשר ניתן לקהילה בכל ימות השנה. יש לציין כי המועצה תמשיך ותפעל למיגור התנהגויות סיכון ככל שיידרש לצד הקשיים החדשים שנוצרו, בתקווה שעם הקמת ממשלה ואישור התקציב, יחזור תקציב הפעילות הכה חשוב. מזה 8 שנים אני מנהלת את תחום מניעת התנהגויות סיכון במועצה האזורית חוף הכרמל. טלטלות רבות ידענו אנו המנהלים ברחבי הארץ, פירוק של גופים, איחוד, בנית מחוזות חדשים, חוקים חדשים בבניית התכניות, לא מעט עברנו. אבל טלטלה כזו טרם הכרנו. לצערי ישנו חוסר חיבור מוחלט לשטח, כיוון שאם למעלה שם היו מבינים עד כמה הרשות לביטחון קהילתי משמעותית לביטחון התושב ולקהילה כולה, ההשלכות לא היו הרות גורל כפי שהן כעת. הקהילה זקוקה לנו, הילדים ובני הנוער זקוקים לנו, החזירו לנו את הכוח להשפיע !  תחשבו מסלול מחדש!"

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות