קריית אתא ציינה את יום המאבק באלימות במשפחה

  כמידי שנה, מרכז "אל-מגור"- המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בקריית אתא, הפועל תחת המחלקה לשירותים חברתיים, מציין את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות במשפחה, על מנת להעלות את המודעות לתופעה כואבת זו. לפני עשרה ימים, קיים מרכז "אל- מגור" בשיתוף עם התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי של המחלקה לשירותים חברתיים יום עיון בנושא "שונאים סיפור אהבה "- מאפייני הדינמיקה של האלימות הזוגית, דילמות והתערבות במרחב הטיפולי זוגי. ביום העיון נכחו כ-100 אנשי מקצוע ממגוון התפקידים בעיר ומחוצה לה. ההרצאה הראשונה ביום העיון עסקה באספקטים האישיותיים שמאפיינים בני זוג, הנמצאים ביחסים אלימים, תוך התייחסות לדינמיקה הזוגית וליחסים בעלי קווים סדו- מזוכיסטים. את ההרצאה העביר ד"ר עומר לנס-מנהל שותף ומרצה בבית הספר לפסיכותרפיה "דעת" ראש אשכול משפחה בלימודי MA במכללה האקדמית תל חי. בחלק השני של היום שחקני תאטרון "ליר" הדגימו סימולציות של דינמיקה של אלימות בין-זוגית בהשתתפות הקהל.  

בחלק השלישי והאחרון של היום הרצתה ד”ר דנה צחר-רובין- מטפלת משפחתית ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי, מנהלת האגף לשרותים חברתיים וקהילתיים בחוף הכרמל, על ההתערבות בטיפול זוגי בזוגיות אלימה “שניים ביחד וכל אחד לחוד”.

מרכז “אל-מגור” הוקם בשנת 2004 והוא פועל תחת המחלקה לשירותים חברתיים. המרכז מונה 2 מרכזים, חמישה מטפלים, 2 מתמחים ופסיכותרפיסטית. המרכז פועל חמישה ימים בשבוע עד שעות הערב. מטרת המרכז לאפשר לתושבי העיר לקבל טיפול להפסקת האלימות בין בני זוג והקניית מיומנויות של פתרון קונפליקטים בדרכים לא אלימות. הטיפול הניתן הינו מערכתי ואישי ומוענק לכל בני המשפחה, נשים וגברים.  ניתן לפנות למרכז “אל-מגור” בימים א’-ה’ בטלפון מס’: 04-8437729.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות