תופעה מדאיגה: בעלי רכבים שחונים ברכבת מוצקין מגלים שחלקים מהרכב שלהם מפורקים ונגנבים על בסיס קבוע. ומה עושה עיריית חיפה בנידון?

בחודשים האחרונים יותר ויותר בעלי רכב שמחנים את רכבם בחניית רכבת קריית מוצקין, הנמצאת באחריות עיריית חיפה כך מסתבר, מגלים שהבחירה לעלות על רכבת הייתה טעות גדולה, כשהם חוזרים ומגלים שמרכבם נגנבו חלקים שלמים. תושבים רבים באזור חיפה והקריות נוהגים להגיע עם רכבם לתחנות הרכבת השונות באזור, ובכדי להימנע מעומסי תנועה מחנים את רכבם בחניון התחנה ועולים על הרכבת למקום עבודתם. ראשי עיר ואנשי משרד התחבורה מעודדים תושבים רבים להשתמש בתחבורה הציבורית, אחת מאותם ראשי עיר היא ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם שבמשך שנים מטיפה לטובת שימוש בתחבורה הציבורית והרכבות וקוראת להשאיר את הרכבים בבית. אלא שכדי להביא את הנהגים לזנוח את רכבם לטובת התחבורה הציבורית, צריך לתת לנהגים תחושה שהם בוחרים באפשרות הנכונה - תחושה שנהגים שבחרו להחנות את רכבת בחנייה של רכבת קריית מוצקין ולבחור בנסיעה ברכב, רבים מהם מתחרטים על כך, לאור מה שקורה עם רכבם לאחרונה. כשאותה חנייה היא באחריות עיריית חיפה שלא עושה דבר למנוע את התופעה שהולכת ורושמת עוד קורבנות מבין הנהגים שמחנים במקום את רכבם. שרון עובדת באחד מבתי החולים בחיפה. בכל בוקר היא מחנה את רכבה בתחנת קריית מוצקין ועולה לעבודה ברכבת. אלא שבשבועות האחרונים התברר לשרון שאזור החניה ברכבת הוא שטח פורה לגנבי חלקי רכבים ומתכות. כפי שהיא מספרת: "אני עובדת בבית חולים ולכן לוקחת את שירותיה של רכבת ישראל. יום יום אני חונה בתחנת מוצקין בגבול קרית שמואל, על הכביש ממול לבתי מגורים. מדובר בכביש די פעיל מבחינת אוטובוסים וכלי רכב שעוברים במקום. לפני 6 חודשים עקרו לי באכזריות את הטמבון האחורי של רכב מזאדה cx 5 חדש. לפני שלושה חודשים הגיע התור של עקירת הטמבון הקדמי. לפני חודש נעקר מרכבי כנף מסביב לגלגל צד הנהג. מדובר כמובן בחלקים מקוריים שעולים המון כסף". שרון לא התעצלה ופנתה למנהל תחנת רכבת מוצקין. אלו הבהירו לה שלהם אין הרבה מה לעשות בנידון, היות והחניה במקום שייכת לעיריית חיפה, שלא עושה דבר לפקח ולאכוף על המתרחש בחניה המועדת לפורענות. שרון הגישה תלונות במשטרה, אך ללא הועיל.  

"הם השאירו לי ברירה אחת לשבת ולארוב לגנב", אומרת שרון בייאוש.

אלא שבמהרה היא גילתה שהיא לא לבד והרכב שלה הוא לא הקורבן היחיד בכל העניין הזה: "לפני שבועיים מתקשרת אליי חברה שגנבו לה את הפלסטיק של המראה גם מאוטו חדש. כעבור כמה ימים חברה טובה אחרת מתקשרת אליי ואומרת לי כמה היא עכשיו מבינה את ההרגשה שאתה אשכרה מגיע אחרי יום עבודה מת כבר להגיע הביתה ומגלה שעקרו לך את המראה ברכב. ההרגשה נוראית. זאת תופעה שצריך לשים עליה יד –  עליה ועל הגנבים. מישהו צריך לקחת אחריות ולשים לזה קץ".

מעיריית חיפה עדיין לא נמסרה תגובה בנושא. כשתגיע, נפרסם אותה במלואה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות