תלמידי נשר פותחים את השנה השנייה בתכנית הייחודית space lab, במסגרת קרן רמון

אתמול (יום ד') בערב התקיים מפגש הפתיחה החגיגי של השנה השנייה במסגרת תוכנית "Space - lab" מטעם קרן רמון, בהשתתפות הורים ותלמידים מחטיבות הביניים. בנוסף השתתפו, שגית גליק - חברת המועצה ויו"ר וועדת המשנה לחינוך ותרבות, גלי כהן - מנהלת מחלקת החינוך, ברכה מגר ורמי בן אהרון, מנהלי חטיבות הביניים, עליזה וינגרטן, מנהלת אשכול הפיס, עינת קדוש, רכזת פדגוגית, נאווה שחר, רכזת הפרויקט, חיה שמילוביץ - ממונה על תחום המדעים מטעם משרד החינוך במחוז חיפה, יעקב קיבה, מדריך מדע וטכנולוגיה ויובל קרמר, מנחה הפרויקט.ר מון ספייסלאב היא תוכנית חינוכית מובילה בישראל בתחום החלל ופעילה היום רק ב - 42 בתי ספר בישראל. במסגרת התוכנית, אותה התחילו התלמידים בשנה שעברה כאשר היו בכיתה ח' וקיבלו כלים ומיומנויות, השנה יממשו כלים אלו על מנת להגיע לשלב של ניסוי חקר והשתתפות בתחרות הארצית, בה יתמודדו על שליחת ניסוי מטעם מדינת ישראל לתחנת החלל. "גאים להוביל את תלמידי נשר להיות בחוד החנית של החברה הישראלית ביזמות של פיתוחים ומחקרים מדעיים. אנו מעודדים את התלמידים כבר מבית ספר היסודי בפרויקטים של נש"ד וחממה. אנו בטוחים ומאמינים שנראה תוצאות במסגרת תחרות "Space - lab" מטעם קרן רמון. אני מודה לצוות התוכנית על העבודה, ההשקעה ושיתוף הפעולה"., כך סיכמה גלי כהן.  

מטרת מפגש זה, מעבר לפתיחה החגיגית, הייתה לקיים צוותי חשיבה של ההורים ותלמידים בפרויקט להעלאת נושאים אפשרים לביצוע ניסוי החקר אשר יתמודד בתחרות של שליחתו לחלל. את הפרויקט מובילות עליזה וינגרטן, מנהלת אשכול הפיס ונאווה שחר, רכזת הפרויקט. לתלמידים יש מפגש שבועי עם מנטור מטעם התוכנית.

“היה מרגש ומרתק לקחת חלק בצוות חשיבה משותף בבחירת הניסוי שיישלח מטעם בית הספר לתחרות. התלמידים המצוינים האלה הם המדענים פורצי הדרך של המחר. אני גאה שהפרויקט בתמיכת עיריית נשר וחטיבות הביניים בעיר ובטוחה בהצלחת התלמידים המקסימים. בהזדמנות זו אודה לקרן רמון על שיתוף הפעולה ההדוק”, כך סיכמה שגית גליק, חברת מועצת העיר ויו”ר ועדת המשנה לחינוך ולתרבות.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות