לתשומת לב קליש: בכל הארץ נרשמה עלייה בתיירות, חיפה היא העיר היחידה בה נרשמה ירידה בתיירות ותפוסת בתי המלון במהלך השנה והקיץ

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם וממלא מקומה, נחשון צוק התפארו בכל שהם הולכים להגביר את התיירות לעיר. אלא שנתונים שמפרסמת התאחדות בתי המלון בארץ מראים תמונה עגומה של התיירות בחיפה - בעוד שתפוסת בתי המלון ותיירות החוץ בערים הגדולות בארץ מראה נתונים של עלייה, חיפה היא העיר היחידה שמראה ירידה בפרמטרים של תפוסת חדרי מלון ותיירות חוץ. כך למשל: תפוסת החדרים הסתכמה בכ-72% בכל הארץ, עלייה של 7% לעומת יולי 2018. אלא שבחיפה המגמה הפוכה עם ירידה של 1 אחוז בתפוסה בין ינואר ליולי 2019. התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה באילת, כ-88%, תל אביב עם 81%ץ וחיפה? היא משתרכת מאחור ערים קטנות פי כמה כמו הרצליה שעומדת עם 78%, ואפילו נתניה עם 67%, כשחיפה עומדת רק עם 63 אחוזים.  

גם בנתוני תיירות החוץ בחודש יולי האחרון, יולי 2019, בחיפה נרשמת ירידה של כ-10 אחוז, לעומת עלייה בשאר הערים הנעה בין 7 אחוזים לכ-20 אחוז.

למרות שחיפה היא עיר אליה מגיעות אוניות תיירים רבות, בעיקר בחודשי הקיץ, נראה שלא רבים בוחרים להישאר ללון בה.

רק בקיץ האחרון התבטלו כמה וכמה אירועים שיכלו למשוך לחיפה תיירות פנים, כמו פסטיבל הבירה שמשך אליו מבקרים מערים שונות בארץ. בעוד ערים אחרות, כמו נתניהף הרצליה וטבריה מגבירים את האירועים והפעילויות למשיכת תיירים, בחיפה המגמה בשנה האחרונה נראית הפוכה.

אחת הטענות של סוחרי ציר המושבה הגרמנית, כי המקום “מת” ואין בו תנועה של תיירים ואין כל פעילות מטעם העירייה המעודדת את זה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות