פוריות נתמכת במרכז רפואי לין

נשים העוברות טיפולי פוריות מתמודדות עם קשיים גופניים ונפשיים רבים וזקוקות לתמיכה, כאשר הסביבה לא בהכרח מבינה את העובר עליהן, גם כאשר היא אוהדת ואוהבת. כדי ליצור בעבורן סביבה תומכת של שותפות לחוויה הקשה ולסייע להן בהתמודדות זו, יזם צוות המרכז לבריאות האישה של כללית בלין, בניהולה של ד"ר רחל מנדל, קבוצה ייעודית שהתבססה על 6 מפגשים. לקבוצה זומנו נשים בזוגיות הנמצאות בתהליך פוריות לקראת היריון ראשון. כ־12-10 נשים נענו להצעה להצטרף לקבוצה, אך לקראת מועד הפגישה הראשונה חלק מהנשים כבר הרו, לשמחת כולם ויש כאלו שהתקשו להגיע לקבוצה מסיבות לוגיסטיות או רגשיות.
Tags

הסדנה הועברה על ידי עו”ס דורית זהבי, בשיתוף עם ענת אברהמוב – אחות מרפאת הפוריות ובמהלכה עלו רגשות של תסכול כעס והקושי שמתעורר במעבר בין תקווה וייאוש.

המשתתפות למדו באופן חוויתי כיצד להתמודד עם העליות והירידות הדרמטיות, החרדה, ההשלכות על הזוגיות, כשמנחות הסדנה עשו שימוש במגוון כלים יצירתיים, כמו קלפים טיפוליים, שרבוט וציור משותף, תרגול הרפיה ודמיון מודרך ועוד. עיקר כוחה של הקבוצה היה בשיתוף ההדדי של כל אחת מהמשתתפות כשהקבוצה עצמה מהווה מקור של כוח ועוצמה.

הצוות מציין כי למצב הנפשי יש חלק משמעותי בהצלחת טיפולי הפוריות והקבוצה היא כלי יעיל ביותר. אכן, המשוב מצד המשתתפות היה חיובי ביותר ובהמשך ייערכו בלין קבוצות תמיכה דומות.

 

 

צילום: דוברות כללית

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close