היערכות עירונית בנושא בטיחות בדרכים לשנת תש”פ

בשבוע שעבר נערכה פגישת מטה הבטיחות בדרכים בנוכחות מנהלי המחלקות בעירייה, מנהלי בתי הספר, נציגי המשטרה ביניהם מפקד נקודת השיטור העירונית, ליאור חן ורכז התנועה במשטרת זבולון רפ"ק יוני לוי, נציגי ארגון אור ירוק, נציג מורי הנהיגה, מנכ"ל רשת המתנ"סים, איציק אדרי, מ"מ ראש העירייה ויו"ר המטה העירוני לבטיחות בדרכים, עו"ד מיימון טולדנו, סמנכ"לית העירייה יהודית מלכא, מנהלת מטה הבטיחות העירוני חנה לוי, נציג הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, קובי גזית ומפקחת משרד החינוך אביבה אלעזרי, על־מנת לערוך סקירה מקיפה של היערכות העירייה בנושא לקראת פתיחת שנת הלימודים. ע"פ נתוני המשטרה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בשנת 2019 חלה ירידה במספר תאונות הדרכים בעיר. לדברי מפקד נקודת השיטור בעיר, ליאור חן: "מערך השיטור העירוני בעיר פועל לאכיפה מוגברת ולהעלאת המודעות לתרבות נהיגה נכונה ובטוחה. אנו יכולים לראות כי ביחס לשנה הקודמת ישנה ירידה במספר עבירות התנועה בעיר, לרבות בצירים הראשיים בהם מתבצעת אכיפה מסיבית". לקראת פתיחת שנת הלימודים תש"פ נערכו מחלקות העירייה לעבודות שדרוג מקיפות ברחבי העיר. מחלקת אחזקה ביצעה צביעת מדרכות, סימון כבישים, שיקום תשתיות, השלמת מעקות בטיחות והתקנת תמרורים בקרבת מוסדות החינוך בעיר.

עם פתיחת שנת הלימודים תתבצע אכיפה מוגברת בעיקר באזורים הקרובים למוסדות החינוך בעיר. במסגרת הפעילות כ־200 שוטרים ומתנדבים יאבטחו את התלמידים לקראת חזרתם ללימודים. שוטרים ופקחים יוצבו ליד מעברי חצייה והכניסות לבתי הספר הן בשעות הבוקר והן בשעות הצהריים, כולל סיורים יזומים לאורך כל היום. השנה, יושם דגש מיוחד על אכיפה מוגברת בנושא הנסיעה על אופניים חשמליים.

במקביל, עורכים בתי הספר בעיר תוכנית פעילות שנתית בנושא הזהירות בדרכים אשר כוללת הרצאות, פעילויות, הצגות וימי שיא כחלק מתוכנית הלימודים השנתית. כמו כן, תופעל השנה תוכנית לימודית ייחודית על פיה תלמידים בוגרים ידריכו את התלמידים הצעירים במסגרת  פרויקט המחויבות האישית.

נציגי משרד החינוך ציינו לשבח את פעילות החטיבה העליונה “רוגוזין” ואולפנית שח”ם על הפעלת יוזמות ייחודיות עבור תלמידיהם ואף זכו בעקבות כך בפרס ארצי של משרד החינוך בנושא חינוך לערכים בבטיחות בדרכים.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, מסר: “במהלך השנים האחרונות נעשו מאמצים רבים והושקעו משאבים אין ספור על מנת להוריד את מספר תאונות הדרכים בעיר, להטמיע את תוכניות הבטיחות בדרכים בקרב הקהילה כולה ולגרום לשינוי התנהגותי .החינוך לבטיחות בדרכים הוא  משימה לאומית שמטרתה להכשיר את התלמידים לתפקוד יעיל במערכת התעבורה, ללמדם עקרונות התנהגות ,המבוססים על אחריות אישית ולהנחיל להם ערכים של מחויבות לשמירה על חיי אדם וכיבוד חוקי המדינה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות