הקדשה מיוחדת למשלחות הנוער מנשר בבראוורד קאונטי

אן וג'ף סופשין מפעילי הפדרציה היהודית בבראוורד קאונטי, פלורידה הקדישו לוח מיוחד לכבוד משלחות הנוער מנשר לאורך השנים ע"ש יובל ינקוביץ ז"ל, כחלק מסיוע גיוס כספים לשיפוץ גן הילדים במרכז קהילתי יהודי מקומי

בשבוע שעבר חזרה ממחוז בראוורד, שבפלורידה משלחת של 12 בני ובנות נוער מנשר. המשלחת היא חלק מפעילות שותפות ביחד – נשר-בראוורד קאונטי של הסוכנות היהודית הפועלת לחיזוק הקשר בין העיר נשר לבין יהדות התפוצות בכלל ותושבי מחוז בראוורד שבפלורידה בפרט.
במהלך ביקור המשלחת נחשפו בני ובנות הנוער לפעילות המוסדות בקהילה היהודית, הדריכו במחנה הקיץ "קדימה" של הקהילה היהודית בבראוורד והתנדבו במחסן מזון. השנה, בני הנוער הפעילו תכנית מיוחדת בה הדריכו לאורך שבוע שלם את ילדי המחנה – לימדו את הילדים עברית, מקומות בארץ ישראל, משחקים ישראלים ופעילות בלתי פורמלית.
כחלק מפעילותם, העבירו הדרכות גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים ופעילות חווייתית המדמה ביקור בכותל, בשוק ובאתרים נוספים בישראל לילדי הגן סביב הסיפור "הטיול של אלה לישראל" אותו למדו הילדים במסגרת פרויקט PJ Library (ספריית פיג'מה). כמו כן, חברי המשלחת הביאו עמם ספרי ילדים בעברית ותרמו אותם לגן הילדים לטובת חיזוק לימודי העברית.

למשלחת קדמו מספר חודשים של תהליך הכנה משמעותי בהובלת צוות השותפות ומלווי המשלחת: אור מורדו, מנהל מחלקת הנוער בנשר ואורנה טנא, רכזת אנגלית בתיכון נשר. בנוסף נוער המשלחת ייקח חלק בתוכנית המשך שנועדה לשמר את מעורבות הנוער בשותפות ולבנות על המחויבות שלהם להמשך הקשר עם הקהילה היהודית התאומה של נשר, בראוורד קאונטי.
בנוסף, במהלך הביקור אן וג’ף סופשין – פעילים ומתנדבים בולטים בפדרציה היהודית חשפו כי יסייעו לגיוס כספים לטובת שיפוץ הגן במרכז הקהילתי והקדישו לוח קיר מיוחד לכבוד משלחות הנוער מנשר לאורך שנים. על הלוח נכתב: “לכבוד כל המשלחות לפנינו וכל המשלחות העתידות לבוא”.
אליעד אליהו בן שושן, מנהל השותפות, ציין: “השנה קיבלנו משובים ותגובות חמות וחיוביות במיוחד, על בני הנוער שנבחרו לייצג אותנו כשליחים במחנה ועל עשייתם החינוכית במהלך המחנה. משלחת זו הינה דוגמה עד כמה הנוער שלנו איכותי ורואה בחיבור עם קבילות יהדות ארה”ב כערך עליון וחשוב”.
חברי המשלחת זכו גם לחיבוק חם מהמשפחות המארחות – לאחר שטיסתם התעכבה בשל תנאי מזג אוויר קשים, התגייסו המשפחות המקומיות ואירחו אותם בביתם לעוד ערב נוסף. המשפחות ציינו בערב פרידה מיוחד, כי הקשר עם נשר התהדק והתחזק דרך בני הנוער ונוצרו קשרים מיוחדים עם בני גילם ומקביליהם בקהילה.
ראש העירייה רועי לוי, סיכם: “השותפות בין הקהילה בבראוורד קאונטי חשובה ומשפיעה רבות על העיר נשר. אני שמח שיצאה משלחה איכותית של בני נוער אשר השאירו רושם מצוין בקהילה. נמשיך לחזק את השותפות ולהשקיע בפיתוח קשרי החוץ של העיר”.
צילום: עיריית נשר

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close