סערת הדגלים בחיפה. רמתי שהביא לפיצוץ ישיבת המועצה: "הלהט"בים הוכיחו שהם חשוכים ומפעילים טרור". גולן שטיינברג: "מי שמסתתר מאחורי דגל וכיפה מבייש את היהדות"

חבר האופוזיציה במועצת העיר חיפה, יוסי שלום, שהחזיק בקדנציה הקודמת בתיק הגאווה בעירייה - החליט לעשות מחאה שקטה ומקורית ולהזדהות עם ספרנית הספרייה העירונית בנווה שאנן, שנדרשה על ידי ראש העיר להסיר משולחנה את דגל הגאווה. שלום, לפני פתיחת הישיבה שם דגלוני גאווה במקומותיהם של חברי האופוזיציה. הדבר זכה גם לתמיכתם של חברי הקואליציה בחיפה, בראשם עו"ד שרית גולן שטיינברג שתמיד תמכה וקידמה את הקהילה הלהט"בית בעיר - ואך בצירוף מקרים הגישה אתמול שאילתא בה היא מבקשת לדעת אילו פעולות ויוזמות מתוכננות למען הקהילה בשנה הקרובה. אלא שחבר הקואליציה, יו"ר סיעת הבית היהודי, יואב רמתי, שבראש מפלגתו עומד הרב רפי פרץ שתומך בטיפולי המרה ובמפלגתו עומד השר בצלאלא סמוטריץ' שתומך במצעד הבהמות - לא עבר על כך בשתיקה והחליט לפץוח במחאה על דגלי הגאווה. רמתי הגיע עם דגל ישראל גדול ועם חולצה עליה כתוב: "משפחה יש רק אחת" ו-" כבד את אביך ואת אמך". המפגן הזה הביא לסערת רוחות כשהקריאות גנאי כלפי רמתי באות הן מספסלי האופוזיציה - יוסי שלום, שי אבוחצירה ואחרים והן מחבריו לקואליציה בראשם, עו"ד שרית גולן שטיינברג, סגן ראש העיר דובי חיון שהתעמתו בצורה חריפה והטיחו דברים קשים ברמתי, שמבחינתו לא דיבר. התוצאה הייתה שנחשון צוק, שניהל את הישיבה במקום ראש העיר שנעדרה ממנה, הודיע על סיומה. רמתי מבחינתו חושב שהצדק עמו ואף לאחר התקרית הטיח האשמות בחברי המועצה שתקפו את מעשיו. רמתי אמר: "לא מבין על מה המהומה. שאלתי את הסדרנים אם כל אחד עושה מה שבא לו בשטח הציבורי, ואמרו לי שכן, אז נכנסתי עם הדגל והחולצה. אלו שצרחו הראו שהם אנשים חשוכים. איפה הדמוקרטיה וקבלת דעתו של האחר? אני כל הזמן טוען את זה, שאנשי הלהט"ב לא מוכנים לשמוע דעה אחרת והם מפעילים טרור". יוסי שלום, ממובילי קהילת הלהט"בים בחיפה ומי שיזם את הצבת דגלי הגאווה במועצה, תקף את רמתי וגם את עינת קליש רותם, שכפי שמתברר הייתה כל אותו זמן בבניין העירייה ובלשכתה- צפתה במתרחש בפייסבוק ולא נכנסה להתערב. וכך אומר שלום: "הגענו היום לישיבת המועצה, חברי האופוזיציה והקואליציה, עם דגלוני הגאווה בעמדות שלנו. ראש העיר שהחליטה שהיא לא מגיעה לישיבה, אתם יודעים - להזניק את מצעד הגאווה זה קל אבל לעמוד כתף אל כתף עם הקהילה כנגד החושך זה כבר סיפור אחר. חבר המועצה שתומך בשר טיפולי ההמרה ובשר מצעד הבהמות, הגיע עם חולצה שכתוב עליה 'משפחה יש רק אחת' כנראה שהחולצה שרשום עליה 'חביב אדם שנברא בצלם' הייתה בכביסה. ממלא מקום ראש העיר שניהל את הישיבה, בחר לפזר את הישיבה במקום להוציא את מי שקרא לי 'טרוריסט' ולהפתעתי גיליתי לאחר הישיבה שראש העיר הייתה כל הזמן הזה בלשכה שלה ובמקום להיכנס ולעשות סדר, העדיפה לצפות בישיבה דרך הפייסבוק. אני גאה, גם בחברים שלי, גם בדגל הגאווה שלי וגם בדגל של המדינה שלי ואני מתבייש בחלק מהאנשים שמניפים אותו וגם באלה ששותקים אל מול השנאה".   

כאמור התגובות הקשות גם מצד חבריו של רמתי לקואליציה לא נחסכו:

עו"ד שרית גולן שטיינברג: "חמש שנים אני יושבת במועצת העיר והיום לראשונה התביישתי. התביישתי שבקרב חברינו יושב חבר מועצה המשתייך לבית היהודי ומייצר פרובוקציות זולות, הכל כדי לקדם את דעותיו ההומופוביות. מי שתמך במצעד ערכי המשפחה, מי שתומך בטיפולי המרה ללהטבים, מי שמשתייך למפלגה שמוביליו תומכים במצעד הבהמות, העז לכנות אותי היום טרוריסטית.
מי שמסתתר מאחורי דגל ישראל וכיפה מבייש את ערכי היהדות. לא כך נוהג אדם דתי, כך נוהג אדם המחזיק בדעות המבוססות על שנאה ופחד מהאחר".

סגן ראש העיר, דובי חיון התעמת בצורה קשה עם רמתי ואחר כך כתב בדף הפייס שלו: "בעוד מספר ימים נציין את תשעה באב ויש כאלו שלא למדו כלום ועדיין מפזרים שנאה ובכמויות. אני אמשיך ואלחם ברמתי ובדעות חשוכות וזאת בהפצת אהבה ואור. רק באור והרבה אהבה נמחק את חושך הבורות והשנאה".

פנינו לתגובת קליש רותם ועיריית חיפה, לכשתגיע נביא אותה במלואה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות