עיריית חיפה תעלה למכסימום את מחיר שעת החניה במקומות מוסדרים. וגם: מי שיש לו חניה פרטית או רכב שלישי, ישלם ביוקר על תו חניה

היום בערב יעלה לאישור מועצת העיר חיפה חוק העזר החדש לחניית רכבים בחניות מוסדרות ובחניות אזוריות. שני השינויים המרכזיים בחוק העזר החדש נוגעים בסעיף הראשון לחניות המוסדרות ברחבי העיר וגובה הסכום שישלם כל בעל רכב המשתמש בחניות אלו (אם בפנגו, אם בתשלום במדחן ועוד). נכון להיום גובה העירייה תשלום של 5.80 שקלים תמורת שעת חניה. עתה עם אישור חוק העזר החדש, התשלום יעמוד על התעריף המירבי עבור חניה שמותר בחוק על פי הסדר החניה הארצי. הסכום המירבי עומד כיום על 6.20 שקלים לשעה, שזה אומר כי על כל שעת חניה מהיום תושבי חיפה ישלמו עוד 40 אגורות לשעת חניה. השינוי המרכזי השני תייחס לתו חניה אזורי - תו חניה הניתן לבעלי הרכבים, המחנים את רכבם הפרטי בקרבת מקום מגוריהם בעיר. עד עתה העירייה העניקה תווים למספר בלתי מוגבל של רכבים למשפחה. מעתה- השינוי הגדול יעלה ביוקר, בעיקר לבעלי חניות פרטיות או למשפחות עם יותר משני רכבים. מי שיש לו חניה פרטית - יוכל לקבל רק תו חניה אחד. מי שיש לו שתי חניות פרטיות - לא יקבל כלל תו חניה אזורי. ומי שבכל זאת ירצה תו חניה אזורי - כמו גם אלו שברשותם רכב שלישי במשפחה, יצטרכו להיפרד לשלום מ- 4,840 שקלים לתו חניה אחד. מדובר בכספים רבים שיוזרמו לקופות העירייה.  

כל נושא החניות בעיר מהווה נושא שמסעיר תושבים רבים, בעיקר מאז בחירתה של עינת קליש רותם. בתחילה עלה נושא הדוחות שקיבלו רבים שהגיעו למשחקים באצטדיון סמי עופר, ומשם הסערה הגדולה נרשמה כשהוצבו מדחנים בחניות חופי הים ודווח על הכוונה לגבות כסף מהבאים ליהנות מהחופים – דבר שהוקפא אחרי הסערה על ידי קליש רותם.

ועתה הגיע נושא החניות ליד הבתים והחניות המוסדרות בעיר. קליש רותם כבר התבטאה בקמפיין הבחירות שלה, כי היא מתכוונת להפוך את הנסיעה ברכב הפרטי בחיפה ללא משתלמת ובכך לתעדף את התחבורה הציבורית. הבעיה, שבינתיים התחבורה הציבורית בחיפה לא יכולה לתת מענה לכל האוכלוסייה ולצרכיהם וכלל לא נגישה בכל השכונות בחיפה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות