עיריית קריית אתא תעניק 40 מחשבים ניידים לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת

מחלקת החינוך בעיריית קריית אתא מפעילה את פרויקט "מחשב לכל ילד" במסגרתו מוענקות מידי שנה ערכות מחשב הכוללות מחשב נייח, קורס מחשבים בן 45 שעות, סל תוכנות לימוד, חיבור לאינטרנט ותמיכה טכנית למשפחות נזקקות בעיר, שאין ידם משגת לרכוש ציוד יקר זה. במסגרת הפרויקט יוענקו מחשבים ניידים ל- 40 תלמידים מכיתות ב'-ח' מכל בתי הספר בעיר הכוללים אחריות ותמיכה טכנית למשך 3 שנים, אינטרנט חינם לחצי שנה וסל של תוכנות ולומדות. במהלך הטקס קיבלו 2 תלמידים תעודות הצטיינות על הצלחתם בקורס המחשבים המקדים בו השתתפו התלמידים. פרויקט "מחשב לכל ילד" הוא מיזם ממשלתי ייחודי  ביוזמת אנשי עסקים מובילים בישראל ובחסות משרד ראש הממשלה במטרה לצמצם את הפערים החברתיים בקרב אוכלוסיות מוחלשות. הפרויקט פועל לסגירת הפערים בחינוך במוקדי התהוותם באמצעות השוואת התנאים הבסיסיים בתחום המחשוב, לרבות הציוד, זמן השימוש והידע בין ילדי השכבות המבוססות לבין ילדי השכבות החלשות ומטרתו הינה לאפשר לילדים משכבות מצוקה לרכוש מיומנויות שימוש במחשב והתחברות למאגרי מידע. אלה יסייעו בפיתוח חשיבה יוצרת, יתרמו להתפתחות הילד ולהעלאת דימויו העצמי, וישמשו מנוף לצמצום הפער החברתי.

איתור ומיון הילדים מתבצע על ידי העירייה באמצעות ועדת היגוי שממונה על ידי ראש העיר וחברים בה נציגי מחלקת החינוך, נציגי מחלקת הרווחה ונציגי ועד ההורים. בקריית אתא חולקו למעלה מ- 1200 מחשבים לילדים ממשפחות מעוטות יכולת כאשר המטרה היא להגיע לכמה שיותר משפחות נזקקות המתגוררת בעיר.

ראש עירית קרית אתא, יעקב פרץ: “אנו שמחים להיות שותפים לפרויקט חינוכי חברתי ראשון במעלה, אשר טומן בחובו לא רק צמצום פערים בחברה, אלא גם מעניק כלים חינוכיים לקידומם של ילדי העיר. המטרה שלנו היא להעניק לכל ילד וילדה בעיר הזדמנות שווה להצליח. נושא החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות העירוני והוא זוכה למרבית המשאבים, מתוך הבנה כי עידוד ההשכלה הינו כלי מרכזי לתהליך של שינוי חברתי, אשר ישפיע באופן ישיר על איכות החיים בקריית אתא”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות