חשיפה: אלו הדרישות שביקשה חברת "קיטו מרום" מסייעות שאמורות לעבוד בקייטנות עיריית חיפה: "ניסיון-אפס. יתרון". ועוד על מה שמתרחש בקייטנות

כבר נכתב ונאמר כמעט הכל על כאוס הקייטנות בחיפה, לאחר שעיריית חיפה בחרה בחברת "קיטו מרום" לנהל את הקייטנות - ממחסור באוכל, שהורים נאלצים להשלים כל יום ועד קייטנות שנפתחות באיחור כל יום וסייעות שלפי עדות הורים רבים, - לא עוברות את גיל 18 וזה להן הפעם הראשונה, עם חוסר בניסיון והרבה פעמים חוסר אונים אל מול הילדים. מודעה שפירסמה אותה חברת "קיטו מרום" באתר לחיפוש עבודה- בו היא מחפשת סייעות לקייטנות בחיפה עם דרישות מפתיעות, כפי שניתן לקראות במודעות: תחת הדרישות להשכלה והתמחויות נדרשות, לפי קיטו מרום. "שנות ניסיון- 0. יתרון. מיומנויות - יחסי אנוש טובים, מתן שירות". זה מה שחברת "קיטו מרום" שנבחרה בקפידה על ידי עיריית חיפה - כך לטענת העירייה, דורשת מסייעות שאמורות לטפל במהלך החופש הגדול בילדי חיפה: 0 ניסיון שזה אפילו יתרון. אם לא די ממשיכות הבעיות עם הקייטנות כשבכמה גנים כמה ימים לפני המחזור השלישי של הקייטנה, התבשרו ההורים שלא תהייה קייטנה, בשל אי הרשמת מספר מספיק של ילדים. אחת האימהות שואלת: "מה אנחנו אמורים לעשות עם הילדים בהודעה של יומיים בלבד מראש?". וקבלו עוד עדות לאיך התנהלה הקייטנה במחזור השני ב"גן ברוש" בחיפה, לפי אחת האימהות: "במחזור הראשון היה סביר, למעט עניין האוכל שההורים התארגנו ומשלימים לחם, ירקות ועוד. לפני מספר ימים לא הגיעה סייעת, רק אחרי שעה בערך אחרי טלפונים רבים הגיעו שתי בנות נראו בנות 17. יום אחד הגן נפתח בחצי שעה איחור, הרבה הורים לקחו את הילדים איתם, על ידי סייעת מחליפה שלא הייתה למחרת. לא ידוע מי תגיע למחרת. ממשיכים להשלים לילדים אוכל. לא ידוע מי יהיה צוות צהרון היום. במוקד העירוני התשובה הייתה 'אף אחד לא ייתן לך שמות'. ההורים בגן פנו לאדם בשם יוסי מהעירייה שאליו הופנינו על ידי קיטו מרום שמרכז את הנושא והוא מסנן".  

מחברת "קיטו מרום" נמסר בתגובה לגבי המודעה של אפס ניסיון לסייעות: "הודעה זו פורסמה על ידי עובדת שכבר לא עובדת בחברת קיטו מרום, בין השאר בגלל טעות זאת. החברה פנתה וגייסה ככל יכולתה את גננות וסייעות האם בגנים וכן את צוותי הצהרונים ועובדות משלימות. בנוסף קיימה שני כנסי הכשרה בהשתתפות עיריית חיפה ומשרד החינוך ועושה כל שביכולתה לגייס כח אדם איכותי.

לצערנו, ישנם גורמים בעלי אינטרסים פוליטיים המבקשים מתחילת הפעילות לעשות כל שלאל ידם להכשלת הפעילות ו"ממליצים" לעובדות המערכת לא לעבוד בקייטנות. אנו קוראים להם לחדול ולשתף פעולה בהצלחת הקייטנות למען ילדי גני הילדים בחיפה ולשלוות ההורים".

לגבי מה שמתרחש בגנים כמו "גן ברוש" במהלך הקייטנות:  "את המחזור הראשון בגן ברוש ניהלו אביבית ואריאלה. אביבית ביקשה לא לעבוד במחזור ב עקב חופשה בחול ואריאלה גם כן ביקשה לצאת לחופש.

במחזור ב' גויס בגן ברוש צוות חדש שעבר ראיון טלפוני, פגישה אישית וכנס השתלמות בשיתוף עיריית חיפה. למעט החלפה פרטנית של יום אחד אשר ידועה מראש. הצוות למחזור ב' הינו קבוע הן מבחינת גן הבוקר והן מבחינת גן הצהריים. אל פתח דלתנו לא הגיעו במהלך המחזור הראשון פניות מגן ברוש. וככל שנקבל אחת כזו נטפל בה בשמחה וברצון. אנחנו חוזרים ומזכירים ישנו מוקד ייעודי של עיריית חיפה שמוסמך לטפל בבעיות שוטפות לתכנית הקיץ של 2019".

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות