מה קורה לחולה שרוצה לבקר במרפאות “מכבי” החדשות בקריית מוצקין? מסתבר: משלם על כך ביוקר. “בקופה מתעלמים מצרכי החולים ובעירייה מצאו מקור לפרנסה מחולים”

סיפור מקומם על קופת חולים "מכבי" ועיריית קריית מוצקין שבעוד הן מתפארות במתחם מרפאות חדש שנחנך לפני שנתיים בעיר, מצד שני הם למעשה מתעלמות מהחולים שצריכים להגיע למקום - במקום אין חניה, אין גישה קרובה לקשישים ובעלי מוגבלות שנאלצים לחנות במקום שימצאו באזור, וכל זה כשגם העירייה "חוגגת" עם קנסות שמנים למטופלים שחונים באזור. לפני יותר משנתיים חנכה קופת חולים "מכבי" את בניין המרפאות החדש והמתקדם לה והמושקע במיוחד בקריית מוצקין. המרפאות עומדות בסמוך לעיריית קריית מוצקין ובהן יש מומחים של קופת החולים ושירותים האמורים לשרת את כל תושבי הקריות כולן. כתוצאה מכך, רבים מכל הקריות מגיעים כל יום למרפאות החדשות - אלא שמסתבר שבעוד "מכבי" וגם עיריית קריית מוצקין השקיעו בפרסום נוצץ ובהשקה וחגיגות לפתיחת המרפאות המתקדמות - הם כנראה שכחו פרט אחד "קטן" - את הנגישות עבור החולים עצמם. חולים רבים מכל הקריות מגיעים למקום ומוצאים שאין להם היכן לחנות. פשוטו כמשמעו - בניין מפואר של שלל מרפאות וב"מכבי" לא דאגו ולו לשטח אחד קטן לחניה. רבים מהחולים נאלצים לחפש חניות בתשלום, ולכאלו שעוברים טיפולים שונים מדובר בהוצאה לא מבוטלת. אחרים - משתמשים בפאנגו כשכמו שרבים מכירים, לעיתים יש תקלה בשירות וכך יוצא שלא מעט חולים "נהנים" מדוחות חניה שמנים שהם נאלצים לשלם לקופות עיריית קריית מוצקין שמבחינתה מצפצפת על רווחת החולים, למרות שהיא מתפארת בקיום מרפאות "מכבי" על שטחה. כך מספרת שרית, תושבת קריית חיים, אזרחית ותיקה שנאלצה להגיע למרפאות "מכבי" במוצקין מספר פעמים לטיפולים בכאבי הגב הקשים מהם היא סובלת:
"אני חברת קופת חולים מכבי והקופה עברה לרחבת העירייה בקריית מוצקין, אני מתגוררת בקריית חיים.
בנו קופת חולים לתפארת, אבל מה? אין חניה אלא בתשלום, אז או. קיי, שמתי אפליקציית פנגו ומאז החלו הצרות. תוך חודש קיבלתי 3 דוחות חנייה סך הכל 300 שקל על לא עוול בכפי. כל פעם שפניתי וביקשתי שיבטלו את הדו"ח, קיבלתי תשובה לקונית וסטנדרטית שאין מה לעשות צריך לשלם את הקנס. 300 שקל לאזרח ותיק, זה המון כסף ולמה?
בפעם הראשונה מרוב כאב הגב שהיה לי הלכתי לפיזיותרפיה ושכחתי את הטלפון באוטו וכמובן שכחתי להפעיל את הפנגו. כששמתי לב שהטלפון איננו, זה כבר היה אחרי שהדו"ח נרשם. הבאתי הוכחה שהייתי בפיזיותרפיה וזה לא עזר.
בפעם השנייה נסעתי לי הביתה אחרי טיפול והפעם ידעתי שהפעלתי את הפנגו והכל בסדר. להפתעתי נוסעתי ופתאום רואה על החלון דו"ח. מה עכשיו אמרתי לעצמי. רצתי למחלקת הדוחות, הפנגו עדיין עבד והתברר שהחנייה הופעלה בטעות בחיפה במקום בקריית מוצקין, למרות שבחיים לא חניתי בחיפה, לוחצת כל הזמן על הפעלה אוטומטית שזה קריית מוצקין, משום מה זה הגיע לחיפה. דיברתי עם פנגו, אמרו נכון, את חנית בקריית מוצקין, שולחים לך את החיוב, תגישי ערעור ויבטלו לך. כמובן שלא בוטל כלום.
ביום חמישי שוב הייתי בקופת חולים ושוב קיבלתי דו"ח בשעה 10.31 כאשר הפנגו הסתיים בשעה 10.24. כאילו מה? באמצע שמטפלים בי אני צריכה להאריך את החנייה?
אני שואלת אתכם, מה הגזל הזה? למה החולים צריכים באמצע הטיפול שלהם כל הזמן לחשוב על החנייה? למה שלא יעשו איזה סידור שאדם שנמצא בקופת חולים יהיה רגוע ושקט ויהיה לו חנייה נורמלית שלא צריך לדאוג לה כל הזמן. חשבתי ללכת עם הדוחות למשפט, אולי שם יהיו הגיוניים יותר ומישהו יחשוב על פתרון הגיוני יותר".
 

שרית לא לבד – גם רועי לקח את אביו המבוגר למרפאה למספר טיפולים ומספר: “כשהגענו בפעם הראשונה למרפאות מכבי במוצקין חשבתי שנמצא חניה מסודרת ליד המרפאות, אפילו בתשלום מסוים – וכלום. אבא שלי כבר לא יכול ללכת מרחקים ונעזר בהליכון. עד שמצאתי חניה במרחק מהמרפאות אבא שלי נלחץ שהוא יצטרך ללכת את כל זה. נאלצתי לחזור, להוריד את אבא שלי בפתח המרפאות ולחפש שוב חניה. אחרי הטיפול השני קיבלתי דוח. לא הבנתי למה? התברר שהפנגו לא הוארך מספיק, כי חיכינו יותר זמן בתור במרפאה. פניתי לפקידה במרפאה וביקשתי שיעזרו לנו מול העירייה – וכמובן אמרה שזה לא עניין שלהם. אז אני מבין שעיריית קריית מוצקין מצאה מקור חדש להכניס לעצמה כסף וקופת חולים ‘מכבי’ משתפת פעולה עם הגזל הזה”.

מקופת חולים “מכבי” נמסר בתגובה: “המרכז הרפואי במוצקין הוא מהגדולים בישראל. שביעות הרצון ממנו גבוהה ביותר. למכבי אין שטח חניה ברשותה ומקומות החנייה בסמוך למבנה הם ברשות העירייה. בסמוך למרכז הרפואי קיימים מספר חניונים ללא תשלום בכל שעות היום”.

בעיריית קריית מוצקין בחרו שלא להגיב.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות