סערת דגל הגאווה: דובי חיון וגולן שטיינברג יוצאים נגד תמיכת קליש בהסרת הדגל. היום הפגנת הקהילה ברחבת העירייה

חנה, ספרנית ותיקה בספריית ש.שלום בנווה שאנן חיפה הזדעזעה לפני כארבע שנים כשהנערה שירה בנקי נרצחה על ידי הומופוב במצעד הגאווה בירושלים. אז היא החליטה כאות הזדהות עם הקהילה לשים על שולחנה בספרייה דגלון גאווה קטן. עד אז לא קרה כלום. אלא שלפני כשלושה שבועות הגיע אחד המבקרים בספרייה וביקש מחנה להסיר את הדגלון ואמר לה שזה מפריע. חנה לא עשתה כן וכך התלונה הגיעה לאחראית בעירייה על הספריות ומשם זה אב התגלגל לפתחה של ראש העיר, עינת קליש רותם. רותם שתמיד התגאתה בפתיחות וסובלנות כלפי הקהילה הלהט"בית הוציאה הודעה שהפתיעה והכעיסה רבים ובו היא מאיצה בספרנית להסיר את הדגל משולחנה: "תודה רבה על העדכון ועל השיתוף. שמעתי על כך ביום שישי ואני שמחה שפנית אלינו. לשיטתי, יש להיות רגישים מאוד עם הבעת עמדות אישיות במקומות עבודה שנותנים שירות לציבור הכללי ולהימנע מזה ככל שניתן. בביתנו הפרטי מותר לנו לעשות ככל שנחפוץ, ואילו במקום עבודה ציבורי שנותן שירות לקהל הרחב עלול להיות בזה טעם לפגם".

התשובה של קליש רותם עוררה זעם רב בקרב חברי הקהילה הלהט”בית בחיפה שהחליטו להפגין היום בשעה 19.00 על החלטת קליש רותם, כשההפגנה תתקיים ברחבת העירייה וכבר עתה הודיעו סופי נקש מהאופוזיציה, שרית גולן שטיינברג ותבור להט- מחזיק תיק הגאווה, שניהם מהקואליציה, כי יגיעו להפגין יחד עם הקהילה.

מי ששומר על שתיקה יחסית, אבל הפר אותה בשעה זו הוא סגן ראש העיר וראש סיעת מר”צ, דובי חיון. כשפנינו אליו לתגובה, הוא הפנה לפוסט נחרץ שכתב זה מכבר בהתייחסו לנושא הדגל: “יש הכופים דעתם על אחרים ודורשים מהם לבטל את זהותם. כפייה מכל סוג שהיא מרתיחה את דמי ואצא נגדה. לכן מהיום לא דגלון אחד אלא שניים יהיו על שולחן העבודה שלי ולא ירדו כל עוד זהו שולחני. מי שבטוח בזהותו לא פוחד מזהותם של אחרים!”.

גם מחזיקת תיק הסביבה המורחב ויו”ר איגוד ערים וחברת הקואליציה, עו”ד גלית גולן שטיינברג לא היססה לצאת נגד ההצהרה של קליש אותם ואף הודיעה כי תתייצב היום בהפגנה ברחבת העירייה: “אגיע היום להשתתף במחאת קהילת הלהט״ב על רקע האירועים האחרונים לרבות דבריו האומללים של שר החינוך על טיפולי ההמרה, דבריה הבזויים של מארגנת מצעד המשפחות בנווה שאנן ועוד. זה לא עניין של קואליציה או אופוזיציה אלא עניין של הבעת תמיכה חשובה באוכלוסייה שלמה שעדיין נלחמת על זהותה ועל זכויותיה. אנשים רבים לא מצליחים להבין שלהיות הומוסקסואל, לסבית או טרנסג’נדרית זה חלק מהזהות או מהמגדר של כל אדם ולא אמונה, הפרעה נפשית או עמדה פוליטית או דתית. לא רק שאשתתף בהפגנה אלא בכוונתי להגיע עם דגל הגאווה לישיבת המועצה הקרובה כדי להביע מסר לקהילה הגאה ובעיקר לבני הנוער הלהט”בים שהזהות שלהם היא לא משהו שהם צריכים להסתיר אותו או להתבייש בו, ובטח לא מצריך טיפולי המרה”.

כאור היום ב-19.00 בערב ההפגנה תתקיים ברחבת העירייה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות