טיפול מציל חיים בקרית בריאות זבולון

למחלקת אף אוזן וגרון של כללית בקריית בריאות זבולון נכנס באופן בלתי מתוכנן אדם בן 74, מלווה בבתו, עם תלונה על קושי בבליעה. הוא חשש שאולי כדור שבלע יום קודם תקוע בגרונו, בעיקר נוכח העובדה שהוא סובל מבעיות בליעה. באומדן ראשוני שביצעה נעמה בן זקן – מנהלת הסיעוד במחלקה, נמצאו סימנים חיוניים תקינים, הנשימה הייתה יציבה, אך עם סטרידור קל. לכאורה, מצב שאינו מעורר דאגה, אך היא מיהרה להפנותו לטיפולו של ד"ר ח'לאילה ג'ואד מומחה אף, אוזן וגרון במחלקה, אשר ביצע בדיקה אנדוסקופית דחופה, בה נראתה בצקת ניכרת בלרינקס - בית הקול. עלה חשד שהוא מפתח תגובה אלרגית שעלולה להיות מסכנת חיים, בעיקר אם תתפתח חסימה של דרכי הנשימה. למזלו, בקריית בריאות זבולון יש מיון קהילתי עם כל העזרים הדרושים למתן טיפול בסטרואידים דרך הוריד שהוא הטיפול הדחוף למניעת שוק אנפילקטי. הוא קיבל את העירוי בליווי  השגחה נשימתית וטופל על ידי צוות המיון הקהילתי, ד"ר סמדר אקרמן והאח תאופיק דבאח – מנהל הסיעוד במיון הקהילתי.

בהמשך, הועבר באמבולנס לבית החולים שם אושפז מספר ימים להמשך טיפול ומעקב.

בבית החולים ציין הצוות כי הצלת חייו של המטופל, אשר סבל מחסימה בלרינקס וסטרידור בעקבות תגובה אלרגית קשה, התאפשרה בזכות השילוב של צוות מיומן במחלקת אף אוזן וגרון שלרשותו ציוד מתקדם לבדיקות אנדוסקופיות, יחד עם התשתית למתן טיפול מציל חיים כפי שיש במיון הקהילתי בזבולון. תודות לכך, פינויו באמבולנס היה כבר לאחר שמצבו יוצב והוא יצא מכלל סכנה מידית.

לאחר ששוחרר מביה”ח שב למחלקה בזבולון להודות לצוות ולהמשך טיפול ומעקב (בתצלום עם ד”ר ח’לאילה).

 

צילום: דוברות כללית

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות