קונצרט סיום של פרויקט “בית ספר מנגן” בקרית אתא

קונצרט סיום של פרויקט "בית ספר מנגן" שמפעיל מרכז המוזיקה העירוני בבתי הספר היסודיים בעיר, נערך השבוע (יום א') הורי התלמידים והקהל הרחב. בקונצרט השתתפו כ-500 תלמידים והוא כלל קטעי נגינה של כל ההרכבים: גיטרות, כלי הנשיפה , כינורות , פסנתר  ועוד  בקטעי נגינה משותפים ובקטעי סולו. הפרויקט העירוני "בית ספר מנגן" פועל בהצלחה בתי הספר יסודיים בעיר: פינסקר, ירושלים, יבנה, גיבורי עציון, נועם, גורדון, הצבי ישראל, תמיר וגבעת טל.

במסגרת הפרויקט לומדים התלמידים נגינה בקבוצות קטנות, תוך ליווי אישי של כל תלמיד, כחלק אינטגרלי מיום הלימודים הבית ספרי. התלמידים מתנסים בנגינה בכלים תזמורתיים: כלי הנשיפה והקשה (חליל, קלרינט, סקסופון, חצוצרה, קרן יער, בריטון, טרומבון, טובה, תופים) וכלי הקשת (כינור, צ’לו) במטרה לעודד שיפור בהישגיהם הלימודיים והחברתיים.

הפרויקט “בית ספר מנגן” בנוי ע”פ “מודל מוזיקלי יישובי” של משרד החינוך. על פי המודל, ללימודי הנגינה תפקיד ברור בהתפתחות התרבותית של הילדים וחשיפתם למוזיקה.

לדברי מנהלת מרכז המוזיקה העירוני, טניה שפירא: “לימודי נגינה מהווים חלק מרכזי וחשוב בפיתוח הדמיון, הזיכרון, הרגישות, והקואורדינציה ומשפיעים באופן ישיר  על ההתפתחות הקוגניטיבית של הילד, על יכולותיו האקדמיות, על ביטחונו העצמי ויכולותיו הבין אישיות”.

 

צילום: עיריית קרית אתא

 

 

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close