מפקד תחנת זבולון מדבר לראשונה: “מאתמול בלילה הפכנו למטרה לאלימות, אבל אנחנו נוהגים באיפוק”. השוטר שירה: “סיים לא מזמן קורס קצינים, קיבל בעבר ציונים לשבח”

בעוד זמן קצר ב-12.00 יום תתקיים הלוויתו של סלומון טקה ז"ל, הצעיר שנורה על ידי קצין מתחנת משטרת זבולון. המשטרה ערוכה בכוחות גדולים למקרה שיהיו הפגנות או הפרות סדר, כמו אלו שהסלימו אתמול בלילה כשמפגינים המשיכו להבעיר צמיגים ולחסום צירי תנועה מרכזיים - ולאחר 22.00 החלו אף לידות אבנים, בקבוקים וזיקוקים לעבר תחנת משטרת זבולון. בכמה מוקדים היו עימותים בין מפגינים לכוחות המשטרה שניסו לרסן את המתרחש וירו רימוני הלם. הבוקר, מפקד משטרת זבולון, נצ"מ קובי קרני מדבר לראשונה מאז שקצין בתחנה תחת פיקודו ירה למוות בסלומון טקה ביום ראשון בערב. נצ"מ קרני מספר על שהתרחש אתמול: "ניסינו להכיל את ההפגנות ולנהוד באיפוק המירבי, אולם אתמול בלילה המצב הדרדר והשוטרים והתחנה הפכו למטרה של אבנים וזיקוקים, דבר שלא נוכל להכיל ולהבליג עליו. לא נכיל יותר גם חסימת צירי תנועה". לגבי הקצין שירה בצעיר למוות סיפר נצ"מ קרני לראשונה: "מדובר בשוטר שסיים לא מזמן קורס קצינים. הוא שוטר ערכי, ולא בכדי נשלח לקורס קצינים. לזכותו נזקפים הישגים מבצעיים לא מעטים, הוא שוטר שזכה ללא מעט ציונים לשבח. מעבר לכך, אני מעדיף שלא להתייחס לנושא לגופו. הנושא נמצא בחקירת מצ"ח". לשאלה האם יצא לו לדבר עם הקצין היורה, הפתיע נצ"מ קרני וטען: "בגלל שרשרת האירועים עימם היינו צריכים להתמודד מרגע האירוע, לא יצא לי עד עכשיו לדבר עם אותו קצין". נצ"מ קובי קרני הביע תנחומים למשפחתו של סלומון טקה ז"ל. כאמור, הלווייתו של טקה תצא בעוד זמן קצר ב-12.00. רבים מהעדה האתיופית מכל רחבי הארץ הגיעו לקחת חלק בהלוויה. המשטרה ערוכה לעוד הפגנות או הפרות סדר.
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות