קליש רותם דחתה בקשת המשפחות השכולות לא לאפשר הקרנת סרט בחיפה המשבח טרוריסטית. המשפחות לא טרחו לקבל ממנה תשובה, רק קראו “תירוצים מגוחכים”, לדבריהם בפוסט שפרסמה

כפי שפורסם בלעדית ב"ניוים צפון" הבוקר, המשפחות השכולות של נרצחי פיגוע קו 37 בחיפה, פנו הבוקר לראש העיר חיפה, עינת קליש רותם וביקשו שתמנע את הקרנת הסרט "נאילה והאינתיפאדה"- סרט המהלל את פועלה של אישה שהפכה להיות טרוריסטית נגד מדינת ישראל. הסרט אמור להיות מוצג במסגרת פסטיבל לתרבות ערבית בחיפה. אלא שראש עיריית חיפה לא טרחה להשיב כלל להורים השכולים. מה שהיא עשתה, כפי שהיא נוהגת לאחרונה לתקשר עם התושבים, העלתה פוסט בו דחתה את בקשת ההורים השכולים בתירוץ כי היא נוהגת לפי פסיקת בית משפט שבה לדבריה: "לכל מי שפנה אלי בבקשה שאתערב בתכנים האמנותיים בפסטיבל ימי תרבות ערבית: מצ"ב פסיקת בית המשפט המחוזי שאוסר על התערבות בתחומים אמנותיים. האם לדעתכם אני אמורה להפר הוראה מפורשת של בית משפט?". אלא שקליש רותם מביאה בפוסט רק שתי פיסקאות מפסק דין של בית המשפט שהתייחס למקרה בו הורתה למוזיאון חיפה להוריד את מיצג ה"מק'ישו" שפגע ברגשות הערבים הנוצריים בעיר. אלא שקליש רותם "שכחה" לציין את מה שהיא עצמה מפרסמת מתוך פסק הדין של אותו בית משפט: "לראש העיר הסמכות ואף החובה, לפעול למניעת פגיעה ברגשות אוכלוסיית העיר....בנוסף מוסמכת ראש העיר להנחות את כל גורמי הרשות המקומית, לרבות גורמי אומנות ותרבות הפועלים מטעם העירייה ובתחום שיפוטה, להביא במסגרת שיקוליהם העצמאיים את החובה למנוע פגיעה ברגשות.."  

יוסי צור, אביו של אסף צור ז”ל שנרצח באותו פיגוע קו 37, שהיה בין הפונים לראש העיר הבוקר, סיפר: “לנו היא לא טרחה לענות. אבל ראש העיר משלמת שכירות לאולמות תיאטרון אלמידאן ויכולה לקבוע מי ומה יוצג שם. את גם נותנת כספי תמיכה לבית הגפן. ובכלל היא יכולה להשפיע באמירה ומעשה על תכנים של עידוד טרור. ההתחמקות לא מחמיאה לה”.

אמא של אחד הנרצחים בפיגוע: “גברת ראש העיר נתלית בתירוץ מגוחך שאין לו רגליים. בבקשה, שתבקש למנוע את הסרט ואז שתופיע ותנמק בבית המשפט. לא היה לה בעיה לעשות את זה כשהורידה מיצג שפגע בערבים נוצרים”

תושבים רבים מתחו על קליש ביקורת וכתבו לה: “לראש העיר הסמכות, ואף החובה, לפעול למניעת פגיעה ברגשות אוכלוסית העיר שהיא נבחרה להנהיג…. כנראה שהמשפחות השכולות, לא חלק עבורך”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות