טקס סיום בפרויקט אקולוגיה וסביבה הפועל בבתי הספר היסודיים בקריית אתא

השבוע נערך טקס לסיכום הפרויקט החינוכי להגנת הסביבה "שימור ותיעוד מגוון מקומי של מיני בעלי חיים, צמחים ובתי גידול" פרי שיתוף פעולה בין מחלקת החינוך , מחלקת איכות הסביבה בעיריית קרית אתא, איגוד ערים מפרץ חיפה  והמשרד לאיכות הסביבה, הפועל עבור תלמידי כיתות ד'-ו' בכל בתי הספר בעיר. הטקס כלל סיכום של הפרויקט וחלוקת תעודות הצטיינות לבתי הספר המשתתפים בפרויקט וכן שלל פעילויות ומשחקים בנושא קיימות  שנערכו במהלך היום.

במסגרת התוכנית השתתפו התלמידים בימי שטח, טיולים, הרצאות וסדנאות והקימו מעבדת שדה מעשית הכוללת איסוף ותיעוד של בעלי חיים וצמחים, מפגש עם מגוון בתי גידול, שימוש במגדירים לזיהוי וחקר ושימוש בכלים מיוחדים לאיסוף ומחקר.

פעילות הפיתוח האינטנסיבית של האדם במהלך המאה ה-20 גרמה לשינויים מרחיקי לכת במערכות האקולוגיות בישראל. הפגיעה בבתי הגידול השונים והפגיעה הישירה במינים הביאו לירידה במגוון המינים המקומיים מצד אחד ולעלייה במגוון המינים הפולשים מן הצד האחר. מטרת התכנית הינה העלאת המודעות והקניית ידע על המגוון הביולוגי הקיים בסיבתם של התלמידים, תוך שימת דגש על דילמות שימור מול פיתוח ונושאי אקולוגיה וסביבה.

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    Back to top button
    נגישות