תביעת מיליונים נגד רמב”ם: “השאירו ילדה בת 6 עם אבחנה שגויה, סרבו לבצע MRI כנדרש. התוצאה: פגיעה מוחית עם שיתוק ופיגור”

תביעה בסך מיליונים הגישו ילדה בת 6 שאושפזה ברמב"ם ולטענתם בשל רשלנות הצוות הרפואי, עם אבחון שגוי, טיפול מאוחר -  לביתם נגרם נזק מוחי שהביא לשיתוק פלג גופה הימני, פיגור ועוד תוצאות קשות. בשנת 2106 ילדה בת 6 מעכו הגיעה לבית החולים רמב"ם עם אירוע מוחי, הרופאים בבית החולים הסיקו כי מדובר בהתקף אפילפסיה ובשל האיחור באבחון היא נותרה עם נזק נוירולוגי חמור. כתוצאה מכך- הוריה טוענים בתביעה שהגישו נגד בית החולים בבית משפט המחוזי בחיפה, כי בתם סובלת מפיגור קל, אפילפסיה ושיתוק בפלג גוף ימין. על פי כתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד לידור פוגל-אורן, עד ליום המצער של 25.7.16 הייתה התובעת ילדה בריאה ומאושרת בעלת ילדות נורמטיבית האופיינית לילדות בנות 6 שכמותה, שלא סבלה מכל בעיית בריאות כזו או אחרת ומעולם לפני כן לא אושפזה בבית החולים. ביום 25.7.16 הגיעה התובעת ביחד עם אמה לרמב"ם, כשהיא סובלת מאירוע של סטיית פה שמאלה, כאב ראש חד, התקשות הגב  וערפול הכרה. הוריה של הקטינה טוענים בכתב התביעה כי במיון ביה"ח התרשל הצוות הרפואי ואבחן את התובעת אבחון שגוי כמי שמצויה בסטטוס אפילפטיקוס. עוד טוענים ההורים כי לאור האבחון שהתברר כשגוי, הושארה הילדה להשגחה במיון רמב"ם כאשר ככל שחולף הזמן מצבה הולך ומדרדר, היא הולכת ושוקעת ומאבדת את היכולת לדבר. לאור הדרדרות במצבה של הילדה הפצירה אמה בצוות הרפואי כי תבוצע לביתה בדיקת MRI  אולם הצוות סרב בכל תוקף וכך הילדה "בלתה" לילה שלם במיון רמב"ם,  וככל שחלפו השעות מצבה הלך והחמיר, היא שקעה לערפול הכרה חדלה לתקשר עם סביבתה וכל זאת מבלי שצוות הרפואי יתן דעתו לכך.
Tags

לפי כתב התביעה- הילדה אשר הגיעה לרמב”ם ביום 25.6.16 בשעה 17:00 שהתה במיון תחת אבחנה שגויה משך שעות ארוכות ויקרות ורק ביום 26.7.16 בשעה 10:30, נבדקה לראשונה על ידי נוירולוגית ילדים שמיד אבחנה כי, במקום ראשון (כלשון סיכום האשפוז) מדובר באירוע וסקולרי מוחי ולפיכך הובהלה הילדה בדחיפות לביצוע בדיקת MRI אשר אכן הדגימה אוטם חריף בטריטוריה של MCA משמאל, בדיקת ה ct  -הדגימה פנומברה גדולה.

לאור הממצאים החמורים נקראו הורי הילדה לחדר הצוות הרפואי שם הוסבר להם שביתם סובלת משתי סתימות חמורות בעורקי מוחה ולכן נדרש לבצע צנתור מוחי בבהילות. עוד הוסבר להורי הילדה, כי לאור הזמן היקר שפוספס עקב אבחנה שגויה, סיכויי ההחלמה אפסיים וישנה סבירות גבוהה שביתם לא תתעורר כלל או שתישאר במצב צמח. הילדה הובהלה בדחיפות לחדר הניתוח ורק בשעה 13:30 למחרת יום קבלתה בוצע לתובעת ניתוח צנתור עורקי המוח.   מחדר ההתאוששות הועברה הילדה ליחידה לטיפול נמרץ ולאחר מכאן למחלקת ילדים שם שהתה עד ליום 8.8.16 עת הועברה להמשך אשפוז במחלקת שיקום ילדים בבית החולים שיבא.

עו"ד לידור פוגל אורן. "כל הנזק שנגרם לילדה היא תולדה של רשלנות בית החולים רמב"ם. צילום: עצמי

בבית החולים שיבא שהתה הילדה עד ליום 1.12.16 שם עברה שלושה חודשי שיקום מפרכים ובסופם שוחררה לביתה כשהיא סובלת מחולשה ספסטית בפלג גוף ימין כשהיד לא מתפקדת כיד עזר, פציאליס מימין, הגבלה בשדה הראייה, ליקויים קוגנטיבים ושפתיים. בסיכום האשפוז הומלץ לה על שילוב בביה”ס בליווי סייעת, הליכה עם הליכון עד להשאלת כיסא גלגלים, המשך ביצוע טיפולי פיזיותרפיה, המשך מעקב, המשך טיפול בתקשורת וריפוי בעיסוק, טיפול ריגשי לתובעת ולאמה.

בכתב התביעה נטען כי תולדת רשלנות בית חולים רמב”ם  סובלת הילדה מפיגור קל, אפילפסיה ושיתוק בפלג גוף ימין.

עו”ד לידור פוגל-אורן טוענת בכתב התביעה כי מיום שחרורה מבית החולים שיבא ועד לשעה זו עוברת התובעת מסכת ארוכה ומפרכת של טיפולים, מעקבים ובדיקות שהפכו לשגרת חייה וזאת במטרה להקטין נזקה אך ללא הועיל.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close