חשיפה: לא בז”ן ולא דור כימיקלים גילו את דליפת הגז, אלא חברת החשמל שגילתה גז בתעלות המתח הגבוה. “יכל להיות בסוף השבוע אסון בכל האזור ויש עדיין חשש לאפקט דומינו עם תוצאות קשות”

פרשת דליפת הגז בצינור בין בז"ן ל"דור כימיקלים" מתגלה כסיפור שרב הנסתר מהציבור על הגלוי. האם בימים אלו נעשים מאמצים לא לחשוף את האמת מאחורי המקרה החמור, שמותיר עדיין את כל אזור צומת "הום סנטר" סגור בפני תנועה? "ניוזים צפון" מביא את עדותו של רון אירמאי ראש פורום "עזרא" הפועל נגד המפעלים המזהמים בחיפה וכן של שלומי מיימון מסיעת הירוקים. לפי רון אירמאי: "הדליפה כלל לא דווחה על ידי בז"ן או דור כימיקלים אלא התגלתה ודווחה בכלל על ידי חברת החשמל, שגילתה בתעלות המתח הגבוה הימצאות גז. זה אומר שקיים אפקט מיידי של דומינו ולכן הפסיקו את כל החשמל לאזור הה מלבד הפסקת התנועה של הרכבים והאנשים באזור. רמי לוי והום סנטר יכולים לתבוע פיצויים על כך שהם משותקים ואי אפשר בכלל להתקרב לאזור שלהם. הם יכולים לתבוע את עיריית חיפה והמשרד להגנת הסביבה על כך שהם לא דאגו לבדוק את הצינורות בבדיקה תקופתית. "יש סכנה של אפקט דומינו מיידית - יש ארבע חברות שאחראיות על הצנרת הזאת שזה תש"ן, בז"ן, דור כימיקלים וחברת נמלי ישראל. אפקט הדומינו הוא זה שברגע שדליפת הגז ממשיכה, היא יכולה להגיע עד לנמל ולמי הנמל. ומדובר באפקט דומינו חמור ביותר".  

שלומי מיימון מחדד: “העובדה שנמצא גז ליד תשתית המתח הגבוה יכלה להביא לתרחיש של ממש פצצה במימדי ענק. לכן, מייד עם התגלות הגז חברת החשמל נהגה באחריות וסגרה וניתקה את כל זרם החשמל בסביבה. לאחר שלא מפסיקים את הפעילות בבז”ן והגז נמצא באזור – מספיק שהרוח תשנה את הכיוון וזה יגיע לאזור הפעילות בבז”ן, יכולות להיות תוצאות קשות. לא ברור מדוע הפעילות בבז”ן וב’דור כימיקלים’ לא מפסיקים פעילות עד שבכלל מגלים את מקור הדליפה. אף אחד לא יודע כמה זמן יש את הדליפה”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות