בשל דליפת הגז בין בז”ן לדור כימיקלים, נסגר לתנועה כל אזור צומת הום סנטר. כוחות חומ”ס גדולים פועלים במקום

  בעקבות דליפת הגז בצינור בין בז"ן לדור כימיקלים,  בתום הערכת מצב שקיים כעת מפקד תחנת זבולון במשטרת ישראל עם גורמי המקצוע בכיבוי והרשות המקומית, בשל ניטור דליפת גז באזור התעשיה, החליט נצ"מ קובי קרני להורות על חסימת צומת הרחובות יגאל ידין וחלוצי התעשיה (צומת "הום סנטר"), לכל הכיוונים, עד גמר הטיפול באירוע. בשלב זה אין הנחיות נוספות לציבור, עם זאת תנועת הציבור באזור התעשיה נחסמה, הן לכלי רכב והן להולכי רגל עד לסיום הטיפול באזור הדליפה. צוותי הערכת סיכונים ומומחי חומרים מסוכנים מתחנה הכבאות האזורית חיפה פועלים בסמוך לצומת ההום סנטר במפרץ חיפה באירוע דליפת גז בשטח פתוח. מהעובדות הידועות עד כה עולה כי מדובר בגז מסוג C-4, שהינו גז תעשייתי שאחד ממאפייניו הוא שהוא כבד מהאויר ומכאן שנטייתו היא להצטבר במקומות נמוכים. מקור הדליפה ככל הנראה מצוי בצנרת תת קרקעית המוליכה בין בז''ן למפעל דור כימיקלים.  

צוותי ניטור של רשות הכבאות ביצעו ניטור הערכים באזור ומהם עלה כי נמדדו ערכים גבוהים בשוחות החשמל והתקשורת שבאזור. הגז הינו גז דליק, נפיץ ורעיל. נעשה נסיון לערפל את ריכוז הגז במים בשוחות, אך יש להבין כי מדובר באירוע מתמשך והגז מצוי בחלל הפתוח. הגורמים המקצועיים בכבאות והצלה לישראל ממשיכים לקיים במקום הערכות מצב יחד עם כלל הגורמים החבירים ובמקביל ממשיכים צוותי הניטור לבצע מדידות ערכים בכדי לקבל תמונת מצב עדכנית כל העת. בהסתמך על הנתונים שהתקבלו ממכשירי הדגימה שבידי הצוותים הפועלים באירוע ניתנה על ידי מפקד האירוע המלצה למשטרת ישראל לסגור לחלוטין את מפגש הרחובות יגאל ידין-חלוצי התעשיה לתנועת אזרחים. דיווח נוסף ינתן בהמשך על פי ההתפתחויות.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות