התושבים הערביים מפנים ביקורת כלפי חברי המועצה זעתרא ושלבי, בעקבות הגדלה משמעותית של תקציב עיריית חיפה לקישוטי הרמדאן: “במקום לדאוג לתקציב לשופוני, הייתם דואגים למשפחות הנזקקות שיוכלו בכלל לחגוג”

עיריית חיפה הודיעה בשנה האחרונה כי בשל קיצוצים בתקציב מתבטלים פעילויות שונות ברחבי העיר. רק לאחרונה - העירייה ביטלה את קיום המימונה בקריית חיים, דבר שהכעיס רבים בקריית חיים. הסיבה שניתנה - היעדר תקציב. גם במת העצמאות שהייתה במערב העיר לא מתקיימת - שוב תקציב. אלא שמתברר כי בימים האחרונים, סגנית ראש עיריית חיפה, שהירה שלבי וחבר המועצה ראג'א זעתרא פרסמו כי תחת בקשתם עיריית חיפה הכפילה פי 3.5 את התקציב לקישוטים שייתלו ברחבי העיר התחתית בעיקר במהלך חודש הרמדאן. וכך התקציב צמח מ-70 אלף שקל ל-250 אלף שקל עבור הקישוטים. אלא שמסתבר כי בעוד זעתרא מתפאר בהישג שרשמו הוא וחברתו לסיעה והשיגו יותר תקציבים - הביקורת על כך מגיעה דווקא מהתושבים הערביים בחיפה. רבים מהם מותחים ביקורת קשה על השניים כי הם עסוקים במראית העין - בשופוני ודאגו להגדלת תקציבים לקישוטים בעוד משפחות רבות נמצאות במצוקה ולא יכולות לאפשר לעצמן לעבור את חודש הרמדאן כראוי בשל מצוקה כלכלית. ג'לאל תושב חיפה פונה לזעתרא ואומר: "עם כל הכבוד לכם, אם הייתם מפנים את הכסף הזה לנזקקים היה טוב יותר". עיסאם מחזק ואומר: "תמצאו אנשים נזקקים וחלקו להם את הכסף הזה ולא לבזזבז על שטויות. זה יעשה טוב למשפחות הנזקקות ואז יגידו לכם תודה ולא על קישוטים. רמדאן זה לא שופוני, אלא עזרה ותמיכה בשכבות החלשות ולא לבזבז כסף על קישוטים ושטויות. זה לא מטרת הצום. המטרה שהעשיר ירגיש יחד עם העני".  

יחד איתם היו כאלו שברכו את ראג’א זעתרא ושלבי על המהלך להגדלת התקציב לקישוטי החג, כשזעתרא מדגיש כי התקציב מגיע ישירות מעיריית חיפה ולא דרך “בית הגפן”.

פנינו לתגובת עיריית חיפה לגבי הגדלת התקציב, מהעירייה לא הגיבו. נביא את התגובה אם וכאשר תתקבל

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות