איך הצבעתם בחיפה, הקריות, נשר וטירת כרמל. מי הפתיעה ובגדול מי המפלגות הדומיננטיות באזור?

תושבי חיפה, הקריות, נשר וטירת כרמל התעוררו הבוקר לתוצאות הבחירות עם ימין חזק יותר ועם בנימין נתניהו שרושם הישג חסר תקדים בדמוקרטיה הישראלית. בחיפה- ראש העיר עינת קליש רותם התייצבה בצורה מופגנת ובקול גדול לצד אבי גבאי והעבודה. לפי התוצאות שרשמה המפלגה שהתרסקה בבחירות אלו, גם בחיפה קליש רותם לא הצליחה למנוע את ההתרסקות בעיר שפעם הייתה צבועה באדום. האדום בחיפה התחלף לכחול לבן כשמפלגתם של גנץ ולפיד מובילה עם 33 אחוז ומאחוריה הליכוד בהפרש עם 24 אחוז. ישראל ביתנו של ליברמן היא המפלגה השלישית עם 7.3 אחוז ואחריה העבודה עם 5.7 אחוז ובמקום החמיי מפלגתו של שר האוצר החיפאי, משה כחלון עם 5.1 אחוז. כחלון זוכה לעדנה בנשר שם הוא רושם בעיר בה ראש העיר, רועי לוי, התייצב בקול רם לימינו - 6.5 אחוז ומתייצב במקום הרביעי. הליכוד שתמיד היה המפלגה המובילה בנשר רושם הפעם הובלה מינורית עם 34 אחוז לעומת 30 אחוז של כחול לבן, ואילו "ישראל ביתנו" של ליברמן שוב מתייצבת במקום השלישי עם 11 אחוזים כאן. הנתונים היותר מפתיעים נרשמו בכמה מהקריות. בקריית אתא אין הפתעות בצמרת כשהליכוד מוביל באופן ברור עם 44 אחוזים, כחול-לבן עם 20 אחוז הרחק מאחור וש"ס במקום השלישי עם 6.5 אחוז. במקום הרביעי שוב ליברמן עם 6.2 אחוז וכולנו של כחלון עם 5.7 אחוז.תוצאות דומות בקריית ים עם 42 אחוז לליכוד, 21 אחוז לכחול לבן, ליברמן עם 17 אחוזים מרשימים מאוד וכולנו עם 5.6 אחוז.  

והנה ההפתעות בקריות- בקריית מוצקין כחול לבן גובר באחוז על הליכוד עם 34 אחוז לעומת 33 אחוז של הליכוד. גם שם ישראל ביתנו במקום שלישי עם 7.6 אחוז וכולנו של כחלון רושמת הישג יפה מאוד עם 6.8 אחוז.

בקריית ביאליק שיוויון מוחלט בין כחול לבן והליכוד עם 35 אחוז. גם שם ישראל ביתנו מקום שלישי עם 7 אחוז וכחלון רביעי עם 5.8 אחוז.

כחלון רושם את ההישג הגבוה ביותר בטירת כרמל, שם הוא התייצב לצד התושבים במאבק להוצאת הוטל הפדופילים, והם גמלו לו ובגדול עם מקום שלישי ו-8.7 אחוז. בטירת כרמל הליכוד רושם את הניצחון הגדול ביותר באזור עם 53 אחוזים ומוחצים את כחול לבן שנותרים הרחק מאוד עם 15 אחוזים בלבד.

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות